По-перше, вам слід самостійно прийняти рішення про те, який кондиціонер потрібен:
- віконний;
- мобільний;
- спліт-система на одну кімнату;
- мульти-спліт-система, яка обслуговує всю квартиру або ряд кімнат.
По-друге, вам потрібно врахувати технічні характеристики кондиціонера. Від них залежатиме, чи буде оптимальним кондиціонер для заміського будинку, офісу, квартири.
Головне, що потрібно враховувати - це площа кімнати, в якій безпосередньо буде знаходитися кліматична система. Тип приміщення також грає не другорядну роль - буде воно житловим або промисловим (технічним). Менші вимоги ставляться до промислових приміщень, де немає підвищених запитів на створення комфортного мікроклімату. Існує основне правило, яким користуються при виборі кондиціонера: на необхідну потужність кліматичної техніки безпосередньо впливає площа приміщення. Орієнтовно на 10 квадратів площі буде потрібно прилад потужністю 1 кВт.
Істотним фактором є розташування вікон в приміщенні, їх розміри і кількість. Ці показники впливають на те, яку потужність кондиціонера треба вибрати. Якщо вікна кімнати виходять на північну сторону і при цьому вони не дуже широкі і великі, то приплив теплого повітря буде менше, ніж в кімнаті, вікна якої «дивляться» на південь. Отже, потужність кліматичної системи в південній кімнаті повинна бути підвищеною. Якщо квартира розташовується на останньому поверсі, то тут тепло надходитиме ще й від даху. Щоб не помилитися з вибором техніки, фахівці рекомендують не обмежуватися наближеною оцінкою потужності кондиціонера, а виконати повноцінний розрахунок - прорахувати всі теплопритоки в приміщення. В такому розрахунку будуть враховані і конструкція огорож, і теплозберігаючі параметри вікон та інше. Не слід забувати і про той факт, що в кондиціонері, крім процесу охолодження повітря, може бути присутнім і функція обігріву. Тому перед придбанням техніки потрібно усвідомити для себе, чи потрібен кондиціонер з обома, або тільки з однією функцією. Якщо без цих двох функцій вам просто не обійтися, то зупиніть свою увагу на реверсивному приладі, в складі якого є тепловий насос. Єдиний мінус такої техніки - вартість її дорожче, ніж кондиціонера тільки з охолоджувальною функцією.
Існують і такі види кондиціонерів, які можуть якісно очищати повітря. При покупці зверніть увагу на моделі, в яких є потужні очисні фільтри. За допомогою такого обладнання ви без праці зробите повітря в житловому приміщенні чистішим, тим самим позбавивши себе і оточуючих від неприємних запахів і дрібних крупинок пилу.
При виборі кондиціонера потрібно також вирішити питання про вибір типу пристрою: найсучасніша інверсійна модель, або традиційна з регулюванням температури шляхом пуску і зупинки компресора. Якщо звернутися з цим питанням до фахівців, то їх відповідь однозначна: інверсійна модель краще.
1. Такий тип кондиціонера має інтелектуальний режим управління, який дає можливість плавно здійснювати регулювання потужності компресора. При такій системі відпадає необхідність в постійному включенні і виключенні мотор-компресора. Результат: відсутність нескінченних пускових режимів сприяє підвищенню надійності обладнання і призводить до економії електроенергії (до 30%).
2. Інверторні кондиціонери мають тривалий термін служби. При правильному обслуговуванні кондиціонерів і грамотному використанні инверторної установки вона цілком здатна прослужити 20 років.
3. Виходячи з того, що побутовий кондиціонер здебільшого працює з мінімальною потужністю, він практично безшумний. Рівень шуму знаходиться в межах 21-26 dB, що майже невідчутно в міських умовах.
4. Інверторний кондиціонер здатний доповнити системи централізованого опалення. Він може працювати в режимі обігріву за умови, що температура повітря за вікном не опускається нижче -15 градусів. Особливо відчувається користь такої спліт-системи взимку і восени.
5. Переважну частину часу роботи цієї кліматичної техніки повітряний потік, що виходить з неї, мінімальний. Це дозволяє практично повністю виключити небезпеку застудитися через роботу агрегату.
Таким чином, якщо ви бажаєте купити кондиціонер і не турбуватися про його роботу, найкраще вибрати інверторне кліматичне обладнання. Установка інверторного кондиціонера проводиться традиційним способом. Головне - довірити цю справу майстрам, які грамотно проведуть його монтаж.
Визначившись з основними характеристиками і параметрами кліматичної техніки, важливо запам'ятати ще один момент: установка - важливий пункт в нормальному функціонуванні кондиціонера. У більшості випадків вона здійснюється компанією, у якої ви робили покупку. Відгуки клієнтів, досвід компанії, кваліфікація робітників - важливі пункти, що враховуються при купівлі техніки. Багаторічний досвід і репутація серйозної компанії служить запорукою якісного результату. Тут вам запропонують хороший сервіс і повний набір послуг, включаючи не тільки установку і обслуговування, а й корисні рекомендації менеджерів компанії.
*Реклама
реклама