Більшість видів гортензій не зможуть переносити сувору зиму, відповідно досвідчені садівники і любителі вирощують їх виключно горшкові способом, щоб в майбутньому зберегти. Як тільки настали холоди, рослину забирають в спеціальне приміщення, відповідне під умови. Процедура збереження гортензії досить проста, але є кілька важливих моментів.

1

Зберігання гортензії в підвалі

У зимовий час підвал вважається оптимальним варіантом. Заздалегідь можна купити гортензію в розпліднику за посиланням https://florium.ua/ru/hortensia/ і вибрати оптимальний вид. Підвальне приміщення повинно відповідати певним параметрам мікроклімату:

  • мінімальне освітлення;
  • вологість від 60 до 70%;
  • температура від 0 до +4 градусів.

Великий плюс у тому, що в підвалі виключено коливання температур і показників вологості. Тільки при перших заморозках необхідно ховати гортензії, а до цього її необхідно тримати на відкритому повітрі. Саме так земля поступово остигає і адаптується.

Найкраще зберігати рослини в контейнерах декількома способами:

  1. На підлозі. Оптимальний варіант в тому випадку, якщо висота підвалу мінімальна. Зазвичай таким способом завжди зберігають високі кущі;
  2. На стелажах. Горщики займуть мінімум місця. У нижній частині стелажа буде менша концентрація світла і вологості, тому контейнери час від часу потрібно міняти місцями.

Штучна або природна вентиляція повітря в підвалі – ідеальне рішення для збереження рослини. Але припливне повітря треба виключити. Протяги негативно впливають на гортензії.

Поради від садівників

Навіть в умовах несприятливого клімату гортензії можна нормально вирощувати без шкоди для рослин. Крупнолистові види необхідно заздалегідь готувати. У вересні деякі сорти цвітуть, але листя необхідно прибирати з нижньої частини, щоб підготувати основу для зростання нових пагонів.

Крупнолистові гортензії не зможуть скинути все листя перед зимівлею. Тому на допомогу приходить чистка. Разом з сухими суцвіттями необхідно видаляти і листя. На стеблі можна залишати невеликі черепашки, які через 2 тижні обсохнуть і відпадуть.

Висновок

Своєчасне проведення правильних заходів є гарантом збереження гортензії. Якщо немає підвалу або альтернативних приміщень рослини можуть перезимувати в домашніх умовах, але тут потрібно більше підготовки. За підсумком всі витрати окупляться, адже навесні і влітку гортензія буде радувати своїм зовнішнім виглядом і особливими відтінками.

*Реклама

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100