Гістеректомія – операція з видалення матки – є однією з найпоширеніших в гінекології. Вона може виконуватися в різних обсягах, залежно від ступеня ураження органу.

1

Основними причинами, які вимагають оперативного втручання, є:

  • численні міоми матки;
  • випадіння органу;
  • аномальні вагінальні кровотечі, що загрожують життю жінки;
  • важка форма ендометріозу;
  • рак матки, шийки або придатків;
  • поєднання патології тіла і шийки матки.

Навіть усвідомлюючи, що гістеректомії не уникнути, кожній жінці складно зважитися на таку серйозну операцію. Непростим вибір є і для лікаря. У Клініці Біляка в м. Ужгороді до цього питання підходять дуже виважено та обдумано, дотримуючись принципів органозбереження. Операція з видалення матки призначається тільки в крайніх випадках та лише при неможливості використати інші методи лікування. І навіть в цьому випадку гістеректомія не є вироком.

Види та способи проведення операції

По-перше, ступінь втручання може бути різним. Залежно від ураження і стану здоров'я жінки, лікар може рекомендувати гістеректомію:

  • субтотальну. Вона передбачає надпіхвову ампутацію, при якій видаляється тільки тіло матки;
  • тотальну. В ході цієї операції відбувається повне видалення органу разом з шийкою;
  • радикальну. Дане оперативне втручання передбачає повну ампутацію матки з шийкою, придатками, навколишньою тазовою клітковиною, верхньою частиною піхви та лімфовузлами.

Рішення про те, в якому обсязі буде проводитися оперативне втручання, приймається в кожному конкретному випадку індивідуально. Чим раніше жінка звернеться за медичною допомогою, тим не таким масштабним буде видалення. До того ж лікар постарається підібрати менш травматичний спосіб його проведення. У Клініці Біляка для цієї мети використовують лапароскопію, як найбільш прогресивний і безпечний метод.

 2

Основні переваги лапароскопічної гістеректомії

На відміну від лапаротомічного способу, при якому матка видаляється через розріз у нижній частині живота, дана операція виконується через невеликі проколи передньої черевної стінки. Основними перевагами такого методу є:

  • точність хірургічних маніпуляцій, яка досягається завдяки ретельному відеоконтролю (в черевну порожнину вводиться відеокамера, що передає збільшене зображення внутрішніх органів на монітор);
  • мінімальний травматизм тканин та незначна крововтрата – операція виконується без розрізу;
  • відсутність післяопераційних шрамів;
  • можливість звести до мінімуму вплив на прилеглі органи.

Лапароскопічну гістеректомію проводять під загальним наркозом, тому пацієнтка не відчуває болю. Для зменшення больового синдрому перший час після операції їй призначаються болезаспокійливі препарати. Завдяки малоінвазивному втручанню жінка зможе вставати і ходити вже в той же день. Перебування в стаціонарі, як правило, не перевищує 3 діб.

Реабілітаційний період триває близько 2-3 тижнів. Протягом цього часу слід виключити фізичні навантаження та сексуальне життя. Крім того, бажано дотримуватися дієти.

При виконанні всіх рекомендацій лікаря через 2-3 тижні жінка зможе повернутися до свого звичайного життя.

Наслідки операції

Оскільки видалення матки є серйозним втручанням в жіночий організм, безслідно воно не проходить. Більшість наслідків, серед яких можливі емоційні переживання та втрата статевого потягу, має тимчасовий характер. Лікар неодмінно дасть рекомендації, що потрібно робити, аби полегшити неприємні відчуття в кожному конкретному випадку.

Найскладніше для жінки – це втрата репродуктивної функції. Пацієнтки, які вже мають дітей на момент операції, ставляться до неї набагато легше. Але якщо інших варіантів не залишилося, бо відмова від операції буде становити загрозу для здоров'я та життя, не варто впадати у відчай. Фахівці Клініки Біляка допоможуть впоратися з проблемою і знову радіти життю.

*Реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100