Купуючи квартиру в новобудові, варто заздалегідь ознайомитись із сумою податків, які обов'язково слід сплатити. Про те, які податки потрібно платити, розповімо нижче.

Які податки слід сплачувати при купівлі квартири в новобудові?

Купівля нерухомості — важливе рішення, яке тягне за собою низку відповідальних моментів. Виважений підхід до придбання житла починається із розрахунку його вартості. Варто заздалегідь розуміти, що ціна квартири та її ремонт — це не єдині витрати, які очікуватимуть на нового власника. Купуючи нерухомість, варто заздалегідь дізнатися про суму податків, які необхідно буде сплатити. На сайті DOM.RIA можна підібрати вдалий варіант житла в новобудові, який не вдарить по кишені та буде вигідним навіть з урахуванням усіх податків.

1568727654-556

Що варто заплатити додатково при купівлі нерухомості

Усі зобов'язання зі сплати податків лягає на плечі покупця, після того, як нотаріус вносить його дані до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Саме з цього моменту на покупця переходять усі обов'язки. Провести оплату доведеться за:

●     нотаріальні послуги. Можна звернутися до приватного виконавця або до державного. Другий ставить меншу вартість, але за часом процес може затягнутися. І тут кожен вирішує самостійно, який варіант вибрати;

●     податок до Пенсійного фонду. Після операції покупець зобов'язується сплатити 1% від суми покупки на користь Пенсійного фонду. Квитанцію про оплату варто надати нотаріусу для внесення до Реєстру;

●     держмито за посвідчення купівлі-продажу нерухомості. Сума податку складає із 1% від кадастрової ціни житла.

Ставки податків залежать від місцевого самоврядування, але не мають бути більшими, ніж 1.5%. Оплата податкових зобов'язань має відбуватися протягом 14 днів з моменту передачі права власності, а саме:

●     на час укладання договору купівлі-продажу, основного, а не попереднього;

●     під час укладення іпотеки на житло.

Податок про покупку від забудовника перераховується на день угоди.

Слід зазначити, що є громадяни, які звільняються від сплати Державного мита. Усю детальну інформацію можна отримати в нотаріуса, який допомагатиме в укладанні угоди. Загальний перелік людей, звільнених від податку:

●     мешканці гуртожитків;

●     сироти;

●     сім'ї та учасники АТО;

●     чорнобильці;

●     інваліди Великої Вітчизняної Війни;

●     багатодітні батьки;

●     релігійні організації.

Всю детальну інформацію можна отримати у нотаріуса, який допомагатиме в укладанні угоди. Наполегливо рекомендується заздалегідь у забудовника поцікавитися вартістю житла, розрахувати податки, щоб розуміти, чи квартира підходить за фінансовими орієнтирами.

*реклама

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100