Товариство Червоного Хреста України має відмінні від Міжнародного Червоного Хреста функції і опікується цивільним населенням та пораненими у регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Черкаську міськрайонну організацію Червоного Хреста України очолює Валентина Савченко, – причому, так збіглося, що саме від 24 лютого – дня початку широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України.
Про це пише пресслужба Черкаської міськради.
Одним з перших кроків організації в часі війни стала участь у створенні резервів медикаментів, одягу й продуктів, надання допомоги з подолання кризових психологічних станів і навіть консультація вагітних в перинатальному центрі Червоного Хреста.
Нещодавно за підтримки міської влади проведено зустріч представників Червоного Хреста з очільниками комітетів самоорганізації населення (КСН) – визначено пріоритети для належного облаштування укриттів на час повітряної тривоги. Зараз, з урахуванням цих побажань, у Чернівцях формується вантаж гуманітарної допомоги, яка прибуває з країн Європи.
«Ми намагаємося врахувати усі нюанси можливого тривалого перебування різних категорій населення в укриттях, – говорить Валентина Савченко. – Серед передбаченого після консультацій з представниками КСН – належне облаштування сховищ відповідним обладнанням, зокрема - для перебування мам з маленькими дітьми та людей з обмеженими можливостями.
Вдячні за підтримку міського голови Анатолія Бондаренка та структурних підрозділів міськради у наших починаннях. У 2015 році, коли я була військовим психологом і отримувала на Соборній площі Черкас від міського голови нагородний наручний годинник, я пообіцяла, що носитиму його до завершення війни.
Тоді не думала, що війна затягнеться так надовго. Але я впевнена, що стрілки цього годинника невпинно наближають нашу спільну перемогу».