реклама Делікат

Цілодобове відділення для людей поважного віку та людей із інвалідністю запрацювало у Черкасах. Його відкрили на базі територіального центру, розповіла Суспільному директорка установи Альона Щербак.

 768804a1406facc8

За словами Альони Щербак, жити тут можна до чотирьох місяців. За цей час підопічним допоможуть оформити документи на поселення до інтернату чи геріатричного пансіонату.

У терцентрі перебуває 82-річний Анатолій Васильович Босов, який полюбляє читати: із книгами не розлучається навіть вночі. Деякі, чоловік зачитав до дірок. У своїй бібліотеці пенсіонер має і власне видання — "Черкаська Атлантида", його він написав у 2011 році. Пан Анатолій розповів, що натхнення на книги зараз теж має. У чоловіка є зошит із рукописами, у ньому пише нову поему про річку Дніпро.

"Я все життя цим Дніпром живу. Душа моя без нього не може бути".

0cdb01fc72275e79

До центру чоловік попросився сам. Як він пояснив, доглядати за собою стало тяжко та й поговорити в чотирьох стінах не було з ким.

"Я до цього жив у Черкасах біля Дніпра. Я прожив там понад 12 років. Багато хто з моїх родичів вже померли, деякі живуть далеко в Одесі та за Чигирином, то мені там дуже не зручно і не затишно. Тож я попросився, щоб мене запросили у таку організацію".

Зараз у відділенні перебуває четверо людей. Частина може пересуватись самостійно, а 86-річна Надія Мих із Харкова потребує цілодобового нагляду та допомоги. Її сім’я зараз тікає від війни, а вона залишилась тут через хворобу. З її слів, працівники центру — її друга родина.

"Альоночка — це моя начальниця, моя заєчка, це золото. Без неї я взагалі не існую. Доглядають за нами і годують добре".

У приміщенні облаштували 15 ліжок, розповіла медсестра Людмила.

"Вони мають три положення, щоб людина не лежала постійно в одному положенні".

f03164c52f41f9b7

Тут за підопічними доглядають, лікують, чотири рази на день годують та ходять з ними на прогулянки. До кожного знаходять індивідуальний підхід.

"Потрібно враховувати, що деякі люди погано чують, хтось із захворюванням на цукровий діабет, тож треба на це звертати увагу. Ми спілкуємось і поступово знайомимось, коли тільки людина потрапляє сюди", — прокоментувала пані Людмила.

74b06f0e725402b3

Зі слів директорки терцентру Альони Щербак, соцпрацівники не завжди можуть щоденно навідуватись до пенсіонерів. Тому таке транзитне відділення убезпечить їхнє життя. Сюди можуть потрапити такі категорії людей:

"У першу чергу спрямовувалось на тих людей, які опинились в скруті, які не мають житла, чи втратили його за певних обставин, втратили документи. Тобто фактично, які опинились на вулиці. Людина чи її представник звертається в департамент із заявою і потім виїжджає спеціаліст. Надалі оформлюється необхідний пакет документів", — пояснила Альона Щербак.

Ремонт у приміщенні терцентру розпочали торік у жовтні за гроші з міського бюджету. У лютому відділення було готове, проте через війну відкриття відтермінували, зауважила Альона Щербак. Першого пацієнта прихистили тиждень тому і зараз на вільні місця готові приймати усіх, хто цього потребує.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100