Гарячі номера телефонів

Процес пересадки органів у Черкаському обласному онкодиспансері не зупинився під час війни. Від початку повномасштабного вторгнення тут здійснили вже три трансплантації.

транс-768x576

Про це в коментарі «18000» розповів завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску.

Загалом від 24 лютого й до сьогодні фахівці онкодиспансеру здійснили дві трансплантації кісткового мозку та одну родинну трансплантацію нирки. Зокрема, донором нирки для доньки став батько.

– Реципієнтка з Кіровоградщини. Із грудня 2021-ого року дівчина перебувала на гемодіалізі, – зазначив Роман Морару-Бурлеску. – Нині пацієнтка ще перебуває в лікарні, проходячи післяопераційну реабілітацію.

Він додав, що попри війну медики продовжують працювати в штатному режимі в операційних, враховуючи й виконуючи заходи безпеки.

Крім цього, лікарі онкодиспансеру готові проводити трансплантації й надалі.

– У нас обстежуються пацієнти ще на родинну трансплантацію. Також маємо великий лист очікування щодо посмертних трансплантацій. Якщо в якійсь лікарні області буде констатовано смерть мозку, у нас є реципієнти, – говорить Роман Морару-Бурлеску. – Ми готові працювати в будь-який час та в будь-якому режимі, не зважаючи навіть на комендантську годину, оскільки маємо допуски до приміщень для виконання таких медичних завдань.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100