В обласній раді обговорювали проєкт будівництва житла для переселенців. Так, представники обласної та міської влади провели робочу зустрічі із компаніями забудовників та проєктантів, аби відібрати ті пропозиції, які найбільше відповідають вимогам, що виставив Кабмін.

279484617_300032925639641_4319232228201026338_n

27 квітня свій проєкт будівництва житла для вимушених переселенців "Родинний Квартал" представили ПП "ДІ ПРОЕКТ" та будівельна компанія ПП "Ладпроект".

У робочій зустрічі взяв участь голова ОВА Ігор Табурець, міський голова Анатолій Бондаренко, перша заступниця голови ОВА Галина Колосюк, перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко та заступники голови обласної ради Лісовий Сергій і Володимир Доманський, а також представники бізнесу.

Головний інженер проєкту Леся Дмитренко зауважила, що вони пропонують унікальну технологію створення "будинків-конструкторів". В Україні цю технологію ще не застосовували, однак її успішно втілювали європейські компанії для подібного будівництва житла в інших країнах, де тривала війна.

- Щодо технології, то на виділеній земельній ділянці ми можемо запустити завод із виготовлення каркасу та всіх необхідних елементів для будівництва. Зараз завод розташований у Європі й для його запуску в Черкасах потрібно близько двох тижнів + логістика. Паралельно розгортається лінія виробництва, - розповідає Дмитренко і додає, що потужності цього "родинного кварталу" - це 1120 квартир.

Якщо говорити про термін виконання робіт, то 14 тис. кв. м одна зміна зводить за три місяці. Якщо порівнювати з термінами зведення цієї ж квадратури за класичною технологією із застосуванням мокрих процесів, то такі ж обсяги робіт будуть виконані приблизно за півтора року.

Презентований проєкт забудови містить також дитсадок, магазини та кафе. Самі ж будівлі каркасного типу. Всі елементи виготовляються на заводі й випускаються вже з отворами під вікна, двері, розетки тощо. Потім будинок збирають ніби конструктор. Внизу він містить двоповерховий підзенний паркінг. На одному поверсі автівки, а інший можна використовувати як бомбосховище.

Відповідаючи на питання про цінову політику, Леся Дмитренко доповіла, що вони зможуть вкластися у запропоновані урядом межі.

Це вже не перша подібна зустріч із бізнесом. Представники влади сьогодні збирають всі пропозиції від компаній, аби обрати найвідповідніший варіант.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 19 квітня підтримав рішення про розширення заходів Державної програми забезпечення молоді житлом, додавши можливість будівництва та придбання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Будівництво відбуватиметься на безпечних територіях із застосуванням технологій швидкого будівництва. Це допоможе оперативно забезпечити житлом людей, які виїхали із зони бойових дій або чиє майно було зруйноване внаслідок російського вторгнення. Фінансуватися заходи будуть, зокрема, за кошти, передбачені в бюджеті на збільшення статутного капіталу фонду Держмолодьжитла, та міжнародних донорів.

Про це повідомляє Черкаська обласна рада.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100