7 травня представники громадської козацької організації „Холодноярська Січ” вшанували героїв Холодного Яру, зокрема – головного отамана Холодноярської республіки Василя Чучупака, який загинув 19 лютого 1920 року в бою з російськими більшовицькими окупаційними військами поблизу села Мельники (нині Медведівська громада Черкаського району). До могили Головного отамана, а також до пам’ятників Юрієві Горліс-Горському і героям Холодного Яру було покладено вінки.
А біля величної церкви Успіння Пресвятої Богородиці, збудованої ще 1864 року, відбулося нагородження та відзначення козаків та старшин Організації і державних діячів. Цікаво, що 27 квітня цього року громада церкви перейшла з Московського патріархату до Православної церкви України, що надало урочистостям ще більшого піднесення.
Голова Міжрайонної громадської організації „Холодноярська Січ”, генерал-лейтенант Анатолій Василенко присвоїв чергові звання Українського козацтва декільком козакам, а також нагородив найактивніших них Почесними грамотами, відзнаками і медалями.
Як уже мовилося, нагородили не лише козаків-холодноярців. За визначний внесок у захист держави від російських нападників відзнакою „За вірність національній ідеї” було нагороджено Президента України Володимира Зеленського. Нею ж відзначили і президента історичного клубу „Холодний Яр” Романа Коваля.
Відзнаку „За службу Україні” отримав завідуючий філіалом „Холодний Яр” Національного історико-культурного заповідника „Чигирин” Богдан Легоняк, який пішов разом із сином на війну. Наразі він удома після перенесеної операції, тому нагороду йому вручили безпосередньо в Холодному Яру. Як і Берегині „Холодноярської Січі”, дружині капелана, митрофорного протоієрея, настоятеля храму Різдва Святого Івана Хрестителя Михайла Шевчука Оксані Шевчук, котра отримала пам’ятну медаль „Чарівна сила України”. А Володимиру Зеленському, Роману Ковалю, членам проводу ОУН Юрію Шухевичу і Петру Франку, яких нагородили відзнакою „Чорний Ворон”, та іншим, генерал-лейтенант Анатолій Василенко передасть нагороди за зручної нагоди.
Насамкінець козаки відвідали древній Чигирин – колишню столицю України, поклали вінок до барельєфу 360-річчя Козацької держави біля Резиденції Богдана Хмельницького.
Олександр Вівчарик,
Фото автора
реклама
Коментарі
Чому не маршал?
Недоречна скромність визначного воєнначальника-полководця.
Стрічка RSS коментарів цього запису