Гарячі номера телефонів

В етері «Українського радіо Рось» фахівець управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області інформував про те, як зберегти бджіл під час пестицидних обробок сільгоспкультур.

bdgola_Raps-siderat-9365


Аграрії використовують пестициди для підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Та через високотоксичні хімікати, порушення правил їх застосування, відсутність інформації щодо графіків обробок полів пропадають бджоли. Аби цього уникнути, необхідна максимально ефективна комунікація та взаєморозуміння між аграріями та пасічниками. Як їм взаємодіяти, у програмі «Актуальний репортаж» розповів фахівець управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Бджолярі повинні реєструвати свої пасіки за місцем проживання. Для цього необхідно звернутися до районного управління Держпродспоживслужби із заявою про реєстрацію пасіки, у якій зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.

Під час реєстрації пасіки проводиться її обстеження районними та міськими державними лікарнями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться в журнал обліку пасік. У 30-денний термін заявнику видається ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації та ветеринарно-санітарний стан.

Якщо змінюється назва чи адреса пасіки, її власник повинен проінформувати про це районне управління Держпродспоживслужби протягом 10 днів.

У разі виїзду за межі області пасічники мають отримати ветеринарне свідоцтво за формою № 1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур.

Для того, щоб убезпечити бджіл від отруєння агрохімікатами, пасічники насамперед повинні звернутися до місцевих органів самоврядування і повідомити адресу розміщення пасіки та кількість бджолосімей, які там перебувають.

Аграрії зобов’язані повідомляти органи місцевого самоврядування та пасічників про заплановане застосування засобів захисту рослин за три доби. Слід інформувати про місце, терміни і час проведення обробки, а також встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки із указаною датою обробки сільськогосподарських угідь пестицидами.

Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити в тиху, безвітряну погоду, у вечірні та ранкові години, в період відсутності льоту бджіл.

Одне з основних правил аграріїв – використовувати тільки ті засоби захисту рослин, що входять до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Наголошуємо, що у разі недотримання вимог керівник сільськогосподарського підприємства несе кримінальну відповідальність.

Пасічник, отримавши повідомлення від аграрія про проведення обробки сільськогосподарських культур, повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Прослухати рекомендації фахівця управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Черкаській області щодо запобігання отруєнню бджіл у програмі «Актуальний репортаж» можна за посиланням.

Пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100