реклама Делікат

Черкаська БО «Благодійний фонд ВІЛЬНІ» допомагає малозабезпеченим родинам, переселенцям, лікарням, дитячим будинкам та нашим військовим продуктами першої необхідності: їжею, ліками, засобами гігієни, одягом та засобами індивідуального захисту. Волонтери фонду також підтримують та беруть участь у різних ініціативах, спрямованих на допомогу українцям, які потрапили у критичні ситуації.

Руфат Абілов


Про це пише видання «Про все».

Юридично фонд заснований нещодавно - у квітні. Але займатися волонтерством команда почала ще від початку повномасштабної російської агресії. Один із засновників фонду та його директор - Руфат Абілов - у мирний час був підприємцем та займався віконним бізнесом. Зараз більшу частину свого часу чоловік витрачає на волонтерство.

- Десь на другий-третій день після початку повномасштабної російської агресії до Черкас почали приїжджати вимушені переселенці, хоч тоді ще й не так масово. Я відразу почав цікавитися цією ситуацією, шукав способи, як можу допомогти людям. На той момент мої знайомі із Професійно-технічного училища №15 вже почали готувати обіди для ТрО та переселенців. Приїхав до них і запитав, чим можу допомогти. В мене попросили продукти. Так я і почав потроху своїми силами та за допомогою знайомих збирати гуманітарку, - розповідає Руфат.

photo_2022-06-08_23-49-41  

У гуртожитку цього училища він познайомився з кількома сім’ями переселенців.

- Вони були з дітьми, тому я вирішив почати збирати і дитячі речі також та відвозити тим, кому вони потрібні. Якось до мене вже особисто зателефонувала сім’я, яка переїхала з Харкова до Сміли. Коли ми зустрілися, я побачив, що вони були в тому, в чому встигли вибігти з дому: батько стояв у футболці, хоч на дворі ще була зима, а дитина просто була закутана в ковдру. З того часу я, можна сказати, обрав собі напрям допомагати сім’ям з дітьми, - згадує він. - До мене зверталися багато родин з Черкас, Смілянського та Золотоніського районів. Потім я знайшов однодумців серед друзів і знайомих, з якими ми об’єдналися та створили цей благодійний фонд “ВІЛЬНІ”. Згодом наш штат почав поповнюватися ще волонтерами. Коли почалася війна в один момент я зрозумів, що моя допомога потрібна. Паралельно я почав зустрічати людей, з якими ми об’єднувалися заради спільної мети.

photo_2022-06-08_23-49-35  

Благодійний фонд отримує левову частку гуманітарної допомоги з-за кордону. Зараз волонтерам надійшло 20 тонн продуктів та речей із міста Трір у Німеччині. Також тривають перемовини з Іспанією, а Руфат написав листа міському голові Сумгаїта - азербайджанського міста-побратима Черкас.

- Наша працівниця Аня, ми її називаємо “феєю”, з початком повномасштабної війни виїхала у Трір і вже там, разом із місцевими активістами, почала збирати допомогу для українців. До цього збору також приєдналися волонтери з Люксембургу. Ми своєю чергою відправляли у Трір близько сотні вишиванок та Державні прапори, з якими там люди організовували ходу на підтримку України. Збирали символіку ми по всіх Черкасах, дуже нам допомогли жителі Червоної Слободи, особливо дві швеї - Лариса та Людмила, які безкоштовно пошили прапори, - розповідає Руфат.

Фонд допомагає не лише переселенцям та військовим, а всім, хто цього потребує.

photo_2022-06-05_01-18-01  

- Зараз скрутна ситуація у багатьох українців. Багато хто у перші дні війни віддав останнє на потреби військових чи переселенців. А зараз вони самі потребують допомоги. Це і люди з інвалідністю, і пенсіонери, і ті, хто втратив роботу чи залишився без годувальника. Тому ініціатива наша була в тому, щоб збирати гуманітарку саме за кордоном. Допомогу ми надаємо адресно в Черкасах та прилеглих ОТГ. За день встигаємо розвезти до 50 пакунків, - говорить директор БО “ВІЛЬНІ”.

DSC_2061  

Ще одним із напрямів діяльності фонду є організація свят для дітей-переселенців: їм дарують подарунки та солодощі, запрошують аніматорів.

- Ми готові допомагати всім, але скільки б ми не намагалися, наші ресурси теж обмежені. Є потреба в коштах, першочергово - на паливо та розхідні матеріали. Зараз триває збір коштів на рації та автомобіль для військових на передову. Вартість однієї рації - 18 тис. грн, а їх потрібно 6. Потреба є і в павербанках, планшетах, смартфонах, ліхтариках, флягах та батарейках. Тому просимо громадян приносити ці речі нам, якщо вам вони не потрібні. А в нас, наприклад, є багато корму для тварин, тому можемо допомогти тим волонтерам, кому він зараз треба, - каже Руфат.

photo_2022-06-08_23-49-37  

Для того, аби отримати допомогу від фонду “ВІЛЬНІ”, потрібно заповнити гугл-форму: https://forms.gle/iMwthoQqB8un4zYf9

А якщо ви хочете підтримати волонтерів, зробити це можна за реквізитами на сайті: https://vilni.top/.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100