Мова йде про Білозірську, Жашківську, Звенигородську, Золотоніську, Кам'янську, Канівську, Ладижинську, Уманську, Христинівську, Чорнобаївську громади. Обладнання з пакету «Освітлення» передано в рамках першого траншу допомоги громадам області від Програми «U-LEAD з Європою».
Наданий генератор призначений для використання як резервне джерело електроживлення або основне джерело живлення, коли доступ до центральної електромережі неможливий. Про це повідомив Сергій Слинько, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області.
За його словами, громади області отримають і другий транш допомоги від U-LEAD - пакет допомоги «Прихисток», до складу якого ввійдуть: намети, каремати, спальники, похідні ліжка, генератори, баки для питної води, ковдри та набори для ВПО – наплічники із їжею, медикаментами.
Як підкреслив Сергій Слинько, громади Черкащини з перших днів воєнного стану активно надають допомогу ВПО, які шукають прихисток від війни у нас в області або їдуть транзитом в інші регіони.
«Десять зазначених громад вже отримують товари, які дозволять їм підтримувати ВПО. Програма U-LEAD у відповідь на нагальні потреби ОМС спричинених війною загалом надає підтримку близько 250 громадам країни, які серйозно постраждали від війни або активно залучені у розміщення внутрішньо переміщених осіб.
Важливо, що потреби, відбір громад, а також перелік товарів були тісно узгоджені Програмою з Мінрегіоном. Ми також підтримуємо зв'язок з Координаційним центром гуманітарної допомоги українського уряду в Польщі», - зазначив Слинько.
Про використання першого пакету допомоги повідомляє Золотоніська громада. Коментарі від начальника управління ЖКГ громади Артема Харіна опублікувало місцеве ЗМІ «Золотоноша city»: «Вуличний освітлювач - це генератор на колесах. У нього висовується вишка, а зверху стоять шість потужних Led-ліхтарів. У роботі комунальних служб він має ключове значення. До прикладу, коли стався порив на водогоні від Домантового до Золотоноші, який потрібно оперативно ліквідувати вночі. Раніше хлопці світили ліхтариками чи фарами з машин, то тепер ввімкнули станцію і все видно».
Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.
Пресслужба програми «U-LEAD з Європою» у Черкаській області
реклама