реклама Делікат

У Черкасах є три комунальні пляжі, на яких дозволено купатися цього літа: Соснівський-1 (навпроти парку “Сосновий бір”), Казбетський та Митницький. На них КУ “Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба” забезпечує роботу рятувальних постів, пише «Про все».

Рятувальник Максим Максимченко


В обов’язки рятувальних постів входить: надання порятунку тим, хто цього потребує, надання медичної та долікарської допомоги, якщо це необхідно - залучення працівників екстреної медичної допомоги. Також рятувальники слідкують за дотриманням правил поведінки на пляжах. Але їх основне завдання - слідкувати за безпекою на воді.

Директор КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко розповідає, що на комунальних пляжах міста щоденно чергують по два рятувальники з 10 до 19 години протягом усього літа. Всього в установі зараз працюють 9 рятувальників.

- Наймолодшому працівнику в нас 23 роки, найстаршому - мабуть 43 чи 45. Різний вік. Вони всі проходять перевірку на виконання фізичних вправ. Один із основних показників - вміння добре плавати та транспортувати потерпілих без плавзасобів і з ними. Також рятувальники, які чергують на пляжах, пройшли відповідну підготовку з надання долікарської допомоги та мають відповідні посвідчення. Пости оснащені всім необхідним для порятунку людей на водних об’єктах: це і моторний човен, рятувальні кола, жилети, рятувальні дошки, аптечки, біноклі тощо, - зазначає Сергій Микитченко.

33-річний Максим Максимченко, який чергує на пляжі “Казбетський”, почав працювати рятувальником майже 10 років тому - у 2013-му. За освітою Максим - менеджер у туристичній галузі. Але згодом він зрозумів, що його покликання бути рятувальником.

- Спочатку я навіть хотів йти навчатися в пожежну академію, але тоді ми обрали туризм. Проте згодом я зрозумів, що обрана професія - не моє. Моє місце тут, - розповідає Максим. - Професію рятувальника освоїв вже після того, як влаштувався сюди. Тут вже проходив необхідне навчання: медичні курси, курси на право керувати моторним човном, здавав нормативи з фізичної підготовки, плавання тощо. Я, наприклад, вмію плавати усіма стилями: кроль, батерфляй, на спині і брасом. Але володіти якоюсь конкретною кількістю стилів не обов'язкового, головне - добре плавати. Щороку, перед сезоном, ми також проходимо медичні комісії.

За майже десятирічну кар’єру Максиму доводилося рятувати немало людей. За це має вже чотири подяки від міського голови.

- Точно не скажу скільки, але разів 10 було серйозних випадків, коли ми виїжджали і надавали допомогу. Але особисто в мене не було таких випадків, щоб довелося робити непрямий масаж серця. Знаю, що нашим хлопцям доводилося, - говорить рятувальник. - Були, на жаль, і трагічні випадки, коли доводилося виймати вже тіло з води. Але більшість із них стаються зимою. Переважно це рибаки. Вони в нас в Черкасах трішки полюбляють екстрим... Хлопчика, що загинув на пляжі “Живчик”, теж шукали наші хлопці разом із батьком на човні. І до приїзду швидкої вони все одно робили дитині штучне дихання, адже це необхідно за інструкцією.

Цього року в районі пляжу “Казбетський” вже встигли врятувати спортсмена, який катався по воді на дошці з парашутом.

- У чоловіка впав парашут у воду, він не міг його підняти. Ще й лопнула стропа і він трохи заплутався, а вітром його почало відносити. Ми оперативно відреагували, виїхали на порятунок та доставили спортсмена до берега. Того разу обійшлося без “швидкої”, - згадує Максим.

Він говорить, що крім порятунку з води, чергові часто надають відпочивальникам першу медичну допомогу при порізах, навіть допомагають шукати документи чи мобільні телефони, оголошують повідомлення про зникнення дітей тощо.

- Бувають також випадки, коли відпочивальники отримують теплові удари. Теж надаємо допомогу. І запитуємо людину, чи потрібна їй швидка. Коли дістаємо людину з води, то надаємо допомогу самі і паралельно викликаємо “швидку”.

Рятувальник говорить, що діставати з води людину, яка тоне, насправді важко.

- Особливо, якщо немає моторного човна і доводиться це робити вплав самому і якщо ще людина велика. Тому ми і вдвох тут чергуємо. Найчастіше у такі ситуації потрапляють люди у стані алкогольного сп’яніння. Це наша найбільша проблема. Також пенсіонери інколи не розраховують своїх сил. У нас є водолазне спорядження: ласти, маска, трубка. Таке легке обладнання, щоб можна було пірнати на 2-3 метри, без балонів з киснем. На кожному посту є по два таких комплекти, - говорить Максим.

Рятувальники чергують не лише влітку. Навесні та восени також працює рятувальний пост на березі Дніпра, але лише один. У разі необхідності рятувальники негайно реагують та надають допомогу потерпілим.

DSC_2184

Взимку вже організовують пересувний рятувальний пост та патрулюють берегову смугу міста Черкаси, чергують переважно у місцях скупчення рибаків.

- Взимку ми використовуємо гідрокостюми, через які нас часто плутають з водолазами. У таких костюмах можна працювати на поверхні. Якщо ми йдемо по кризі і провалюємося, то гідрокостюм захищає від води і добре віддає тепло. Але вони не призначені для пірнання на глибину, - розповідає Максим.

Рятувальник каже, що найбільше нещасних випадків на воді трапляється влітку та взимку.

- Осінь та весна - це як міжсезон у нас. У цей період ми проводимо підготовчі роботи, можуть бути навчання, курси, готуємо інвентар. Потрохи наші працівники йдуть у відпустки у цей час. А зараз у нас багато роботи - перший місяць літа, у цю пору, зазвичай, найбільший наплив людей. Усі трішки засумували за таким відпочинком.

Поради для безпечного відпочинку на воді від рятувальника:

  • Одна із основних порад - купатися лише у спеціально відведених місцях. У Черкасах це три комунальні пляжі: Соснівський-1, Казбетський та Митницький;
  • Не вживати алкоголь під час відпочинку на воді. Рятувальники називають п’яних відпочивальників однієї з головних проблем;
  • Рекомендується також не перебувати у воді більше 15 хвилин, щоб тіло не переохолоджувалося.
  • Дорослим варто не залишати дітей без нагляду, а дітям - не грати у небезпечні ігри у воді.
  • Не потрібно запливати за буї.

- Якби всі дотримувались правил, нам було б набагато менше мороки, - підсумовує рятувальник.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100