Гарячі номера телефонів

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко та начальник управління освіти й науки ЧОДА Валерій Данилевський під час засідання 13-ої сесії у зверненні акцентували на необхідності запровадження поглибленого вивчення історії й культури України та рідного краю в закладах освіти.

DSC_0953_0

Депутати таке рішення підтримали і колегіально звертаються до ВРУ та Кабміну щодо:

- внесення змін до програм з предмета «Історія України» у закладах загальної середньої освіти, зокрема збільшення часу на вивчення дисципліни - до 3-ьох годин на тиждень (на разі – 1-1,5 год). Також варто передбачити обов’язкові години на вивчення розділу «Історія рідного краю»;

- внесення предмету до числа обов’язкових для здачі під час ДПА та ЗНО;

- запровадження вивчення історії  України та української культури як обов’язкової дисципліни із чітким визначенням кількості кредитів та форми контролю в закладах фахової передвищої та вищої освіти;

- доповнення стандартів вищої освіти переліком компетентностей випускників, які забезпечать стабільний характер вивчення історії України та інших суспільно-гуманітарних дисциплін у закладах вищої освіти.

У тексті звернення зазначається, що «Історія України» – фактично єдина навчальна дисципліна, яка, маючи великий виховний потенціал, формує національну свідомість дітей та молоді в умовах інформаційно-ідеологічного тиску. Тому в системі загальної середньої освіти «Історія України» – це базовий предмет, який має перебувати на рівні з вивченням української мови.

Враховуючи це, починаючи з 5 класу, вивчення історії повинно бути не епізодичним (розбито за темами), а цілісним курсом, що потребує збільшення кількості годин для його вивчення.  При цьому розділ «Історія рідного краю» має особливе значення для глибшого усвідомлення учнями історії України, тому його вивчення також має бути обов’язковим.

Що стосується закладів вищої освіти, то вони остаточно формують загальне уявлення про історичний процес на українських землях від найдавніших часів до сьогодення, основні тенденції історичного розвитку, роль та місце України в контексті загальноєвропейської історії, завершують етап формування громадянської позиції. Тому викладання історії та культури України в закладах вищої освіти є чи не єдиним засобом впливу на національну свідомість студентської молоді.

Про це повідомляє Черкаська обласна рада.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 Роман 24.06.2022 21:19
А депутати (чи "дупотати" таки?) вже виділили кошти на облаштування укриттів у закладах освіти? Бо як на мене, то це першочергове таки! Чи вони (таки не фахівці-педагоги, звертаю увагу!) будуть "тикати пальцем" фахівцям (таки!) чого і як вчити?!! Замість займатися, як їм належить, облаштуванням і забезпеченням? Вимоги до найпростіших укриттів вже забезпечили? Чи як завжди будуть шантажувати директорів, аби звітували, що начебто все зроблено, хоч там і, як то кажуть, "кіт не валявся" - звичайні непристосовані, невідповідні вимогам підвали будуть оголошувати "укриттями" тільки заради "галочки" директорам і потім розповідати учням про "історію і культуру"? Може таки час усвідомити, що Європі "по цимбалах" формальні галочки, а таки європейські цінності в тому, щоб не дурити самих себе в першу чергу, і не "вішати лапшу на вуха" (це, так, російська національна страва і їх улюблений інструмент пропаганди) нашим друзям і партнерам з Євросоюзу, а таки робити спільну справу!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 Електрик 21.06.2022 16:48
Нарешті, молодці. Хто ж їм підказав?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100