Гарячі номера телефонів

«Історичним проривом» для міста назвали пропозицію топонімічної комісії про одночасне перейменування більш як ста вулиць та провулків Черкас фахові історики й краєзнавці.

64d8346db564c8b6f09e443a53747f26

«Широкомасштабне вторгнення росії спричинило спочатку чималу перерву в роботі міської топонімічної комісії, але зрештою стало каталізатором істотного прискорення процесу перейменувань – Черкаси прагнуть не лише позбавитися комуністичного минулого у назвах, а й назавжди відгородитися від впливу «русского міра», – коментує перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.

Пропоновані топонімічною комісією назви – це справжній «калейдоскоп» подій і постатей як з історичної ретроспективи, так і з нашого сьогодення. З яскравими й самобутніми іменами від княжих і козацьких часів – до героїки сучасної війни за незалежність України. Причому, з представниками багатьох національностей, причетними як до розбудови нашого міста, так і до становлення державності України.

Серед пропонованих нових топонімів – вулиці й провулки, яким пропонується дати назви на честь Князя Володимира Великого, Князів Ольгерда, Коріатовичів, Острозьких…  Вулиця імені польського композитора родом з Черкащини Кароля Шимановського на майбутній мапі міста має бути поруч з вулицею одного з фундаторів українського «націоналізму, як патріотизму, а не шовінізму зі зверхністю над іншими націями» – В’ячеслава Липинського. Кавказ згадуватимуть ті, хто чує пропоновані до вшанування імена класика грузинської літератури Шота Руставелі і загиблого в бою чеченця Джохара Дудаєва, який геройськи боровся проти імперської деспотії Москви і попереджав про те, що Україна -наступна в планах агресії Кремля…

Як і в усі часи, ми не зрікаємось героїзму наших предків у Другій світовій війні – недаремно ж гасло нашої сучасності звучить як «Перемогли нацистів – переможемо й рашистів».  Серед пропозицій по вшануванню – імена знакових для України льотчиків-асів, які відзначилися у повітряних боях проти гітлерівців: кримського татарина Амет-Хана Султана та українця Івана Кожедуба. А якщо вже говорити про мирне Небо – то пропонується вшанувати й космонавта Леоніда Каденюка.

Істотне збільшення пропозицій щодо майбутніх «жіночих топонімів» – це визнання беззаперечних заслуг жіноцтва як у мистецтві (актрис Марії Заньковецької і Надії Попової та співачки Діани Петриненко, які виступали на сценах нашого краю, поетес Людмили Старицької-Черняхівської і Наталі Лівицької-Холодної родом з черкаського Лівобережжя,  художниць Марії Приймаченко, Катерини Білокур та сестер з Уманщини Ярини і Софії Гоменюк), так і в «мистецтві» війни і Визвольної боротьби, героїнь часів УНР (Надії Суровцової, яка жила в Христинівці) та ОУН-УПА (Галини Дидик i Віри Борушевської, які жили на Черкащині, та Ольги Чемерис родом з Черкас).

Про славетне давнє минуле міста й України нагадуватимуть пропоновані назви провулків Княжий, Зарубинецький, Ратниківський, Чорний Яр, вулиць Грабарська, Князя Ігоря й Княгині Ольги. А старовинна Дзелень-гора, на якій колись стояв Черкаський замок, поділить вулицю, яка сьогодні носить назву Гагаріна, на дві: Князя Володимира Великого (від узвозу Старособорного до вулиці Припортової) та Князя Ольгерда (від Старособорного до «Соснового бору»).

Не дивно, що в козацькому місті Черкаси багато нових топонімів хочуть присвятити таким легендарним постатям як кошовий отаман Іван Сірко, керівник «контррозвідки» Хмельницького Лаврін Капуста, полковник Черкаського полку Ясько Воронченко, гетьмани, які відзначилися у війнах проти Московії – Іван Виговський і Петро Дорошенко та інші.

Разом з тим, належним чином мають бути вшановані і Герої сучасності: топонімічна комісія пропонує нові назви вулиць на честь загиблих у боях проти російських окупантів Павла Собка, Андрія Туренка і Віктора Полонського. Мають бути вулиці Захисників України, Лицарів «Азову», Героїв Поліції і Волонтерська. Не забули і про черкасців, які прославили Черкаси в сучасному мистецтві – театрального режисера Сергія Проскурню та художника й скульптора Івана Фізера.

Нагадуємо: наступні після рішення топонімічної комісії кроки до перейменування – громадське обговорення, засідання міськвиконкому та сесія міськради, на яких розглядатимуться усі пропозиції топонімічної комісії. Дати цих заходів буде визначено додатково.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #6 злобный вася 23.06.2022 00:18
100 переименований! !- круто. это прорыв.
А денег сколько на это нужно затратить?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #5 медики 22.06.2022 22:39
Вул.Мєндєлєєвська, Санаторно-курортна, Грузиненківська та усі прилеглі, мають назватись ''МЕДИЧНИМ МІСТЕЧКОМ'', що десятки років формувалось як мед.містечко. Не тупик журби будинку престарілих, а ''МЕДИЧНЕ МІСТЕЧКО''.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #4 Ветеринар 22.06.2022 20:15
Цитую Кореатович:
Якийсь бред, що воно курить?

А що, обов'язково від куріння? Може вроджене.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #3 Кореатович 22.06.2022 19:15
Якийсь бред, що воно курить?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 Перехожий 22.06.2022 13:35
Цитую Топ-онім:
"Історичний прорив" - звучить круто.

Таким іменем можна і вулицю назвати, дещо перегукується із Великою Перспективною у Кропивницькому.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #1 Топ-онім 22.06.2022 12:02
"Історичний прорив" - звучить круто.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100