Три тисячі вісімсот пасік станом на 18 червня зареєстрували у Черкаській області. Втім у тисячі з них відсутній ветеринарно-санітарний паспорт. Які переваги пасік, що мають цей документ, пояснив Суспільне Черкаси заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктор Маламуж.
"Будь-який власник цього документа має перевагу в тому, що матиме право реалізовувати продукцію бджільництва. Тобто, це у тому випадку, якщо є паспорт, в якому будуть усі відповідні ветеринарно-санітарні відмітки, обробки, дослідження", — пояснив Віктор Маламуж.
З його слів, такий паспорт оформлюється у момент подачі заяви на його отримання:
"Паспорт видається того ж дня, коли оформлюється заява. Втім паспорт заповнює сам власник і підписує, лише подає нам на реєстрацію. Наша служба реєструє, присвоює спеціальний номер цього документа і видає власнику".
Можуть відмовити, у такому разі протягом одного дня служба має повідомити про причину відмови, додав фахівець. Пасіку слід реєструвати за місцем проживання власника пасіки.
Де отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки?
У територіальних органах Держпродспоживслужби.
Що потрібно для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта?
Заповнити заяву про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки; заповнити і підписати паспорт пасіки встановленого зразка, а також прошитий для опечатування додаток. Кожна сторінка повинна бути пронумерована з обов’язковим зазначенням кількості сторінок у нижній правій частині та містити вгорі єдиний унікальний номер.
Подати ці документи в письмовій чи електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки.
Отримати паспорт пасіки у день звернення.
У разі зміни відомостей власник пасіки або уповноважена ним особа надає територіальному органу Держпродспоживслужби паспорт для оновлення даних у реєстрі.
Реєстр паспортів пасік розміщується на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби. Інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта не підлягає оприлюдненню.
Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки замінять на новий у разі втрати, пошкодження або зміни власника.
Майте на увазі
- У разі виїзду за межі області пасічники мають отримати ветеринарне свідоцтво за формою № 1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур.
- Для того, щоб убезпечити бджіл від отруєння агрохімікатами, пасічники насамперед повинні звернутися до місцевих органів самоврядування і повідомити адресу розміщення пасіки та кількість бджолосімей, які там перебувають.
Роз’яснення заступника начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктора Маламужа дивіться у Підсумковому випуску новин Суспільне Черкаси з 6.50 хвилини.
Коментарі
Тепер це безтолковий папір, бо заготовачі без довідки від ОТГ, що підтверджує наявність вуликів чомусь мед не приймають. ЦНАПи довідку не видають, бо їм дали таку вказівку з Черкас
Стрічка RSS коментарів цього запису