До 26 серпня 2022 року у місті Умань запроваджено карантинні обмеження. Вогнищем сказу визначено вул. Першотравневу та вул. Павлова.
Про це повідомляють в Уманській міській раді.
Неблагополучними зонами визначено адреси:
вул. Першотравнева,
вул. Павлова,
вул. Мічуріна,
вул. Черняховського,
вул. Михайлівська,
вул. Звенигородська,
вул. Фортечна
пров. Мічуріна,
пров. Черняховського,
пров. Першотравневий,
пров. Калиновий,
пров. Павлова,
прилягаючі сільськогосподарські та мисливські угіддя, лісопаркові зони.
Відповідно до Інструкції щодо боротьби зі сказом тварин, рішенням засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Уманській міській раді (протокол № 3 від 27.08.2022) затверджено План заходів щодо ліквідації сказу на території м. Умань.
Введено карантинні обмеження, щодо сказу тварин на території м. Умань.
Жителям міста рекомендовано:
- провести щеплення домашніх тварин від сказу;
- утримувати собак у вольєрах, на прив’язі;
- не залишати їстівні відходи на території домоволодіння.
Про появу лисів, тварин із сигнальними ознаками сказу повідомляти Уманську районну державну лікарню ветеринарної медицини за тел. 3-23-90.
При будь-яких укусах тваринами – негайно звертатись до лікаря, попередньо ретельно обробити місце укусу, подряпини, ослинення водою з милом, 70% спиртовим розчином та спостерігати за власною твариною спільно з ветеринарними лікарями протягом 10 днів.
Варто відзначити, що, на відміну від ряду європейських країн, в Україні в епізоотичному процесі активну участь беруть собаки й особливо коти. Однією з головних причин цього є відсутність контролю за виконанням правил утримання собак і котів, безвідповідальність власників домашніх тварин, особливо у приміській зоні та на дачних територіях. Крім того, це обумовлено низьким рівнем свідомості власників тварин, які відмовляються надавати своїх тварин для імунопрофілактичних щеплень, що здійснюються працівниками ветеринарної медицини. Важливе значення має також процес синантропізації лисиць, наближення місць їх мешкання до населених пунктів і контакти з безпритульними собаками та котами. В цих умовах відбувається наближення вірусу до людини, створюється загрозлива епідемічна ситуація.
Одним із основних шляхів контролю цього небезпечного захворювання є профілактичні заходи та комплексний підхід.
Сподіваємося, що власники домашніх тварин, керівники підприємств, установ, організацій із розумінням поставляться до цієї проблеми і всіляко сприятимуть працівникам ветеринарної служби у профілактиці цього небезпечного захворювання.
За інформацією з приводу щеплення домашних тварин проти сказу звертатись за телефоном: (04744) 3-23-90 або за адресою: м. Умань, вул. Пушкіна, 21-б (Уманське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області).
реклама