Молодь віком від 13 до 17 років сьогодні взяла участь у профорієнтаційному інтерактивному заході у Черкаському апеляційному суді.
Захід, організований за сприяння Черкаської молодіжної ради, провели працівники Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області та Черкаського апеляційного суду.
Юнакам розповіли про судоустрій України та функції Служби судової охорони. Учасники зустрічі мали можливість поспілкуватися із суддею-спікером Оксаною Карпенко та дізналися від неї, які справи розглядає апеляційний суд, а також про особливості роботи суддів.
– Чесно скажу, ця професія – складна, потребує багато старання. Потрібно любити людей... бо якщо ти не хочеш їм допомогти у вирішенні їхніх проблем, тоді у судді іти не варто, – зазначила Оксаною Карпенко.
Керівник апарату Черкаського апеляційного суду Тетяна Копитіна розповіла про правила поведінки у залі суду:
– Насамперед, важливо, щоб люди мали повагу до суду. Якщо вони вирішили звернутися до цієї установи, аби вирішити свій спір, то повинні виявляти повагу та відповідно себе поводити. Якщо хтось порушує правила поведінки у суді, то нам на допомогу приходять службовці судової охорони.
Працівники Служби судової охорони детально розповіли молоді про свої повноваження, особливості пропускного режиму до судів та про те, як забезпечують безпеку для учасників судових процесів. Також продемонстрували своє екіпірування, засоби зв’язку і захисту, та інші спеціальні засоби. Провели розбір професійної аптечки та окреслили принципи надання першої домедичної допомоги.
За словами працівника службової охорони сержанта Олександра Тараненка, у його роботі головне – за будь-яких обставин зберігати витримку, навчитися спокійно спілкуватися з будь-якими відвідувачами, в тому числі й із агресивно налаштованими. Звісно, це дає неабияке навантаження на нервову систему. Проте, як зазначив сам Олександр, у нього – висока стійкість до емоційних навантажень.
– Звісно, після важких судових процесів потрібно переключатися. Хлопці грають у футбол, я, наприклад, ходжу на рибалку. Унизу ми зробили собі «качалку», бо не завжди процес спілкування із людьми буває легкий, тому так знімаємо емоційну напругу, – каже Олександр.
Крім того, службовці судової охорони продемонстрували види озброєння та набої, якими користуються на роботі, розповіли про випадки застосування.
– На базі Черкаського апеляційного суду ми вирішили розповісти молоді про структуру судоустрою, про працівників апарату та охорону, а також про їхню співпрацю. Зазвичай, наші профорієнтаційні заходи відвідують діти старшого віку, які вже мають певні плани щодо навчання та свого майбутнього. Ми запрошували не лише черкасців, але й дітей-вимушених переселенців, зокрема і з Херсона, – розповів голова Черкаського апеляційного суду Юрій Сіренко.
Усі охочі мали можливість приміряти суддівські мантії та спеціальні засоби захисту працівників Служби державної охорони, сфотографуватися на згадку, а також посидіти на місці суддів.
Захід тривав 1,5 години, наприкінці дітям роздали повітряні кульки із емблемою Служби судової охорони та разом зробили спільне фото.
Анастасія Бут
Коментарі
Шо шо, людей ви любите? А сказати, що ви любите іще більше?
Отож, самі знаєте - пеньонці, та бажано побільше. Лицеміри...
Стрічка RSS коментарів цього запису