Наталія Патрікєєва з Руху ЧЕСНО проаналізувала, як працюють гуманітарні хаби в різних регіонах, та дізналася, якої саме допомоги зараз потребує Україна.
З 11 березня по 12 червня Україна отримала 510 тис. тонн міжнародної гуманітарної допомоги. Такі дані надали Кабмін та Офіс президента. Як з’ясував Рух ЧЕСНО, найбільші хаби розташовані у Київській, Львівській, Волинській, Чернівецькій та Закарпатській областях.
Левова частка допомоги потрапляє до країни автомобільним транспортом, менше — залізничним, і незначна частка — морським шляхом.
Гуманітарними питаннями в Україні нині займаються великі міжнародні гуманітарні організації, а також тисячі невеликих локальних ініціатив. Міжнародні мають більше можливостей доступу як до вільних, так і до тимчасово окупованих територій. Місцеві ж найбільш ефективно працюють із переселенцями в регіонах, точково вивчаючи їхні потреби.
Наприкінці березня для всіх, хто хоче підтримати Україну, створили портал гуманітарної допомоги help.gov.ua. Там можна дізнатись, як відправити й кому адресувати гуманітарний вантаж, як перерахувати кошти для підтримки армії чи допомоги постраждалим мирним мешканцям, є контакти закордонних та українських гуманітарних хабів.
Найбільше Україна потребує медикаментів, палива, санітарно-гігієнічних засобів, продовольства і технічних засобів. Щодо медикаментів на порталі створена окрема сторінка з актуальними потребами.
Також на сайті зібрані дані про надходження міжнародної гуманітарної допомоги — вага, кількість вантажів та задекларовані отримувачі. Ця гуманітарна допомога не залишається вся у вказаних областях, а розподіляється у різні населені пункти.
Враховані всі можливі отримувачі: міжнародні, громадські, благодійні організації, дитячі будинки, заклади освіти тощо. Гуманітарні штаби є в кожному обласному центрі, однак далеко не всі публікують звітність щодо своєї роботи. Так само не всі військові адміністрації надають цю інформацію навіть у відповідь на інформаційні запити. Тому скласти цілісну картину щодо того, що куди надходить і як розподіляється, нереально.
Основні проблеми всіх гуманітарних хабів — неможливість допомогти людям на тимчасово окупованих територіях та дефіцит пального.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису