Однією з найболючіших тем для ДП «Уманський лісгосп», та й в країні загалом, є боротьба зі стихійними сміттєзвалищами. Такі ділянки сміттєзвалищ утворюють самі мешканці на узбіччях доріг, ярах та на інших земельних ділянках. Не винятком є і ті, що межують з лісовими масивами. Деяким громадянам набагато легше викинути сміття біля лісу, аніж в контейнер чи відвезти на санкціоноване сміттєзвалище. Хоча всі розуміють – це отрута для нашого здоров’я, небезпека для здоров’я наших дітей та й в цілому для довкілля.
Прибирання стихійних сміттєзвалищ, які утворюють мешканці межуючих з лісовими масивами сіл та міст, є додатковим навантаженням на працівників підрозділів ДП «Уманський лісгосп». Підприємству доводиться проводити роботи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на землях лісогосподарського призначення. Так, на минулому тижні лісництвами було проведено очищення лісових насаджень від різного виду сміття.
Тому з метою уникнення аналогічних фактів нагадуємо, що викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність за ст. 42 ЗУ «Про відходи», де зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків. Зокрема, за статтею 73 КУпАП, а саме засмічення лісів відходами, передбачено накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису