У Черкасах сапери ДСНС провели тренінг з мінної безпеки для волонтерів Червоного Хреста. За словами рятувальників, такі інформативні тренінги є корисними та дозволять зберегти життя, пише Про все
Наразі замінованими залишаються близько 300 тисяч квадратних кілометрів українських територій. Повне їх розмінування, за оцінками експертів, може тривати кілька десятиліть. Черкаські сапери надали вичерпну інформацію щодо правил поведінки при можливому виявлені підозрілих, вибухонебезпечних предметів та боєприпасів.
Також волонтери Червоного Хреста дізнались про базові правила безпеки, яких потрібно дотримуватись в повсякденному житті в умовах воєнного стану. Алгоритм дій, коли людина стикається з чимось незрозумілим, за рекомендацією фахівців ДСНС, - "Побачив, Зупинився, Зробив крок назад". В жодному разі не можна підходити й торкатися. Варто зробити помітну позначку місця розташування цього предмета, щоб його було легше знайти саперам. Повертатись потрібно лише тією дорогою, якою йшли. Якщо продовжувати рухатись далі, то є велика вірогідність натрапити на розтяжку і навіть загинути.
Працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій слідом на запитання волонтерів, пояснили й нині часто згадуване: "Чому не можна нехтувати забороною ходити до лісу?". ППО працює і деяка кількість збитих ракет потрапляє у лісові масиви. Начиння збитої ракети може бути різним. Вона має двигун, який містить речовини, що також можуть бути небезпечними. Так, це можуть бути або хімічно небезпечна речовина, або вибухова. Внаслідок випадкової зустрічі людини з залишками ракети вона може отримати хімічні опіки, або потрапити під дію вибуху. Саме тому прогулянки лісом та грибне полювання на сьогодні є небажаними.
Як повідомили рятувальники, зараз вже створюються мапи, на яких досліджується та позначається траєкторія руху випущених окупантами ракет по території України. Такі мапи допоможуть саперам під час розмінування як звільнених територій, так і територій, які зазнали ракетних атак, або через які ці ракети пролетіли "транзитом".
Під час тренінгу його учасники мали змогу побачити і приміряти засоби бронезахисту, потримати в руках муляжі сучасних боєприпасів та вибухонебезпечних пристроїв. Українці мають вчитись жити в нових реаліях та однозначно - правилам виживання. Як це роблять ізраїльтяни. Особливо важливо навчити цього дітей. Їх працівники ДСНС навчають "премудрощам" виживання та поводження з підозрілими предметами під час тренінгів у школах і дитячих садочках. Залюбки діляться корисними знаннями і з дорослою аудиторією.
Перша зустріч з волонтерами Червоного Хреста міста Черкаси не буде останньою. Надалі плідну співпрацю обовʼязково буде продовжено.
реклама