Виконавчий комітет хоче підтримати Черкаську міську дитячу лікарню у важкі часи. Проблеми і подальшу долю медичного закладу обговорили під час розгляду питання про затвердження фінансового плану цього комунального підприємства.
Як зазначив міський голова Анатолій Бондаренко, до нього надійшли звернення щодо імовірного скорочення медичного персоналу у дитячій міській лікарні.
«Ми повинні зробити усе можливе, щоб зберегти якісне надання медичних послуг нашим дітям, а людям – роботу», – наголосив міський голова.
«Не потрібно створювати соціальну напругу, коли іде війна», – додав його заступник Віктор Беззубенко.
Як повідомила виконуюча обов`язків директора КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» Клавдія Попко, нині лікарня перебуває у непростому фінансовому стані.
«Після початку віськової агресії вийшла низка законодавчих актів, які взагалі забороняли нам робити планові госпіталізації, потім були внесені поправки, і нам дозволяється робити планові госпіталізації (50% на хірургічні ліжка, і 70% – на педіатричні ліжка). Також багато дітей покинули місто, але зараз вони повертаються. У нас зараз є багато звернень дітей внутрішньо переміщених осіб. Зараз на середину року ми можемо досягнути показників, які були у 2021 році. Якщо НСЗУ змінить підходи до оплати у кращій для нас бік, а зараз це питання розглядається, то ми можемо знову стати самодостатнім закладом. Наразі нам не вистачає чверті для виплати зарплати у повному обсязі. Ми вже зробили певні кроки, частина ставок були скорочені. Якщо чверть працівників скоротити, то ми не зможемо якісно надавати послуги», – зазначила Клавдія Попко.
Вона додала, що навантаження на заклад може збільшитися у випадку військових дій або погіршення епідемічної ситуації.
У департаменті охорони здоров`я та медичних послуг зазначають, що дитячій лікарні до кінця року не вистачає близько 7 мільйонів гривень. Члени виконавчого комітету дійшли спільної думки щодо того, що закладу необхідно надати необхідну фінансову підтримку з міського бюджету. Натомість профільному департаменту доручили детально вивчити ситуацію у закладі і запропонувати шляхи її вирішення.
Зауважимо, що нещодавно був ухвалений закон №6306 щодо удосконалення надання медичної допомоги. Цей закон надає право Національній службі здоров`я визначати перелік закладів, з якими вона в межах госпітального округу буде заключати пакети на надання того чи іншого виду медичної допомоги. Тож доля цього лікувального закладу у подальшому буде вирішуватися на державному рівні.
Про це пише сайт Черкаської міськради
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису