До редакції «Прочерку» звернулись батьки вихованців дитячого садочка №46 міста Черкаси з приводу інформації про закриття їхнього закладу. Далі подаємо текст звернення:
«Колективне звернення
До батьківської спільноти ДНЗ№46 «Малюк» надійшла інформація про намір міської влади припинити навчально-виховний процес наших дітей і закрити садочок. Це пов’язано із планами по заселенню в приміщення дошкільного закладу, який відвідують наші діти, тимчасово переміщених із зони бойових дій людей. Також нам озвучили можливість перенесення навчально-виховного процесу до інших закладів, які за своїм матеріально-технічним станом становлять небезпеку для здоров’я і життєдіяльності для наших дітей.
Наша батьківська спільнота дуже занепокоєна таким збігом обставин. Саме завдяки відновленню роботи ДНЗ№46 у воєнний час ми отримали змогу знову працювати на місцях своїх робіт і, таким чином, отримувати засоби для існування наших сімей. Також батьки дітей, що відвідують цей заклад, неодноразово приймали участь в створенні комфортного простору зон дозвілля і навчання, які знаходяться на території садочка.
Ми, використовуючи власні ресурси і час, сприяли облаштуванню ігрових майданчиків і бомбосховища на території закладу. Все це робилось для більш успішної організації програм розвитку і виховання наших дітей. Інформацію про перспективи припинення процесу відвідування нашими дітьми свого улюбленого садочка, їх можливість спілкуватися з улюбленими вихователями і нянечками ми сприймаємо з занепокоєнням і обуренням. Тому просимо вас звернути увагу на перебіг подій і допомогти нам відстояти інтереси наших родин. Всі разом просимо вас максимально сприяти продовженню роботи ДНЗ№46 «Малюк» у звичайному режимі, на території і в приміщені до яких звикли наші діти. Батьківська спільнота ДНЗ№46 ясла-садок «Малюк».
Супутні факти. Інформація про закриття надійшла 19.07.22 – працівники закладу повідомили про наміри керівництва. Колективне звернення до мера подали 20.07.22 Вже повиносили іграшки із зони дитячого комфорту. Також стало відомо про відвідування садочку "комісією" з переобладнання і заміну сантехніки.
Департамент освіти батьки відвідали 21.07.22. Заклад буде працювати до 01.08.22. Потім невизначеність. До початку війни заклад відвідувало 84 дитини. Працювало 4 групи і планували відкрити п'яту.
На сьогоднішній день садочок може прийняти до 120 дітей. В останні дні дуже багато новеньких, а також тих, хто повернувся в місто, і переселенців. Зараз кожен день заклад відвідують 34 дитини, це три групи. Із них 8 з тих садочків, що зараз закриті. Кількість бажаючих постійно збільшується. Але департамент освіти наполягає, що дітей 16. Дві групи по 8 дітей. Така кількість дітей дійсно була в перші дні роботи садочка після тривалої паузи, пов'язаної з початком війни.
Чиновники "вчепилися" в цю цифру і зробили її основною підставою для припинення процесу відвідування дітьми. В районі Хімселища, крім ДНЗ 46, працює лише один подібний заклад – ДНЗ 63. Він вкрай заповнений і дітей не приймає. Його бомбосховище розраховано на 50 дітей. Більше зараз не беруть. Всі нові їдуть в ДНЗ 46. Багатьом зараз відмовляють через загрозу закриття Велика кількість батьків планує привезти дітей із сіл у вересні.
Те приміщення, куди за попередньою інформацією нас хочуть перевести, це ДНЗ 61, який декілька тижнів тому було закрито за актом перевірки міських інстанції. За попередньою інформацією там нема бомбосховища Заклад не працює і дітьми не відвідується. Представник департаменту освіти "давить" на те, що з осінні цей заклад почне працювати і в нього підуть діти. До закриття за наповненістю він був такий самий як і ДНЗ 46. А той факт, що в нашому садочку з вересня теж збільшиться кількість дітей просто ігнорує.
Приблизно в середині липня департамент освіти відкрив для відвідування дітьми ДНЗ 7, з кількістю 12 дітей. В нас більше, але нас закривають бо в нас мало дітей. При цьому додаткові групи департамент відкривати не дозволяє, мотивуючи тим, що садочок буде закриватися. На сьогоднішній день всі предмети дитячого комфорту та іграшки з груп видалені. На це дали вказівку члени делегації від влади по "переобладнанню" дитячих груп в приміщення для спільного проживання. Діти як в тюрмі: мають голі стіни, столи та стільці. Хоча б дочекалися закриття груп, а тоді вже хазяйнували. Чиновники бачать дітей розходним матеріалом в своїх планах.
Дитячі права та інтереси до уваги зовсім не беруть. Хоча з квітня місяця скрізь піаряться про те, що для розміщення переселенців будуть використовувати лише приміщення непрацюючих установ. Також, на нашу думку, слід звернути увагу на той факт, що електромережа садочка не розрахована на потреби гуртожитка. Вона розрахована на потреби маленьких дітей. На протязі останніх кількох років батьки вихованців разом з працівниками садочка на благодійних засадах покращували інтер'єр приміщень і відновлювали ігрові майданчики. Було витрачено чимало коштів, часу і зусиль щоб покращити комфорт дітей в середині приміщень і на вулиці.
Черкаська ж влада такі заходи підтримує дуже рідко, в основному стараннями депутатів мікрорайонів. Завідуюча садочком відмовилась "давити" колектив і батьків».
реклама
Коментарі
Давно спідницю одягнув?
Треба боротися за дитсадок. Якщо будуть якісь громадські зібрання, слухання - Повідомляйте заздалегідь
Стрічка RSS коментарів цього запису