З огляду на сільськогосподарську спрямованість товаровиробництва регіону, злочинні схеми, спрямовані на протиправне отримання земель для сільськогосподарського обробітку, є непоодинокими.
Виявляючи такі факти, органи прокуратури мають на меті не лише покарати винних осіб, а й поновити порушені інтереси держави чи територіальних громад, яких було неправомірно позбавлено належних їм земель.
Як приклад, за результатами досудового розслідування кримінального провадження встановлено факт вибуття з комунальної власності однієї з територіальних громад на Шполянщині 27 земельних ділянок, по 2 гектари кожна, за підробленими Державними актами на право приватної власності.
У подальшому вказаний масив земельних ділянок передано в оренду фермерському господарству, яке таким чином уникло конкурсної процедури набуття права оренди на землі на земельних торгах.
З метою повернення територіальній громаді понад 50 гектарів протиправно вилучених земель прокуратурою скеровано до суду позовні заяви про їх витребування з чужого незаконного володіння та користування.
У справах за вказаними позовами розпочато судовий розгляд.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису