Черкаського журналіста, поета та освітянина Олексія Юріна не допустили до конкурсу на посаду директора школи. Причиною стала відсутність у нього сертифіката про рівень володіння українською мовою. Юрін подав апеляцію, але йому все одно відмовили, пише "Про все"
Чоловік обурюється, що в правилах лише чинні директори шкіл зобов’язані мати такий сертифікат. Він подав витяг з диплому про вищу освіту з оцінкою «відмінно» з української мови. Повторна відмова надійшла йому в середу, 5 серпня.
"Рішення комісії щодо недопущення до конкурсу та відповідь на апеляцію є доволі формальними, - розповідає в коментарі для "Про все" Юрін. – Певні недоліки, звісно, є з мого боку, але ж я раніше двічі брав участь у подібних конкурсах і двічі документи приймали. Жодних проблем не було тоді. Члени комісії не зрозуміли різниці між претендентом та між керівником закладу середньої освіти. Положення про конкурс складене на основі Закону України «Про повну загальну середню освіту». І до мене, як до кандидата на посаду керівника школи на цьому етапі має застосовуватися виключно цей Закон. А конкурсна комісія застосувала до мене зовсім інший — Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Також не пройшла довідка про несудимість. В апеляції я вже подав таку, яка потрібна. А мені відписали, що документи подав пізно. Я за європейський підхід, а він передбачає відхід від формалізму.".
Черкаський юрист Валерій Макеєв каже, що Юрін став не єдиним кандидатом, кому відмовили подаватися на конкурс.
"Я знаю, що деяких інших осіб також "відфутболили" на стадії прийняття документів, - говорить Макеєв. – Я не кажу про корупцію. В праві це називається надмірний формалізм. У випадку з Олексієм, комісія не правильно трактувала законодавство та дещо перевищила свої повноваження. В положенні ні пари з уст про сертифікат. Директори повинні його мати, а конкурсанти – ще не директори. Олексій – перекладач, редактор українського радіо і вірші пише. Тому сумнівів у комісії не мало б виникати, що особа напевне володіє українською мовою. Їхня задача - вибрати найбільш гідного не за розміром капелюха, а за бажанням організувати діяльність у школі".
Коментарі
В положенні чітко написано «документ, що засвідчує володіння державною мовою», а не «державний сертифікат про володіння державною мовою». Згідно з положенням, достатньо витяго з диплома про вивчення української мови та оцінки за курс.
А ще,Макєєв,є надскандальним журналістом Черка.Ні про що серйосно,він не робить передач.Так,заради скандалу лише!
Стрічка RSS коментарів цього запису