Представники черкаських громадських організацій національних меншин взяли участь у міжнародному саміті лідерів національно-культурних і релігійних громадських об’єднань «Досвід України для світу», що пройшов у Києві. Очолював делегацію начальник управління з питань регіональної політики облдержадміністрації Юрій Король, інформує прес-служба ОДА.
Саміт приурочений до 20-річчя прийняття генеральною Асамблеєю ООН «Декларації про права осіб, які належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин».
В урочистому відкритті заходу взяв участь Президент України Віктор Янукович. Під час виступу він наголосив, що в Україні створені всі умови для розвитку та утвердження самобутності всіх без винятку національних громад.
– Україна – не лише гарантувала на законодавчому рівні права національних меншин, а й забезпечила відповідні умови для їхньої самоорганізації та етнокультурного відродження, – підкреслив глава держави. – У цьому контексті наша держава приєдналася до всіх основних міжнародних документів, прийнятих у цій сфері. Йдеться, зокрема, про Рамкову конвенцію із захисту національних меншин і Європейську хартію регіональних мов або мов меншин.
Також Віктор Янукович зазначив, що досвід співіснування в діалозі різних віросповідань вироблявся в Україні протягом століть і останнім часом цьому значною мірою сприяла робота Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій.
– Переконаний, що цей діалог буде лише поглиблюватися, і як Президент України я буду цьому максимально сприяти, – сказав Президент України.
У ході проведення Саміту виступив засновник Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії (IHRPEX), народний депутат Олександр Фельдман. Зокрема, він відзначив, що Україна може служити наочним прикладом вдалої етностабільної держави для країн Європи, які роздираються етнокультурними і релігійними протиріччями.
– Зважена етнонаціональна політика української держави є серйозним досягненням, оскільки відсутність зіткнень на етнічному та релігійному ґрунті створює основу внутрішньої соціальної стабільності держави. На щастя, в нашій державі мирне співіснування безлічі етнічних спільнот та релігійних громад стало природним вибором розвитку, – сказав Фельдман.
У ході Міжнародного саміту виступили Віце-прем’єр-міністр України Раїса Богатирьова та Радник Президента України-Керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України, секретар Громадської гуманітарної ради Ганна Герман.
Зокрема, Раїса Миколаївна відзначила, що на сьогодні в Україні діє понад дві тисячі громадських організацій національних меншин, 39 із них мають Всеукраїнський статус.