реклама Делікат

Традиційна освітянська подія – обласна конференція працівників освіти області на тему «Виклики та перспективи в освітній галузі: підсумки роботи у 2021-2022 навчальному році, особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році» відбулася на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників».

DSC_9758

Відкриваючи роботу освітянського форуму, перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко висловила вдячність педагогічній спільноті області за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни. У своєму виступі Наталія Миколаївна сфокусувала увагу на виконанні заходів безпеки під час планування й організації роботи закладів освіти.

– Разом із викликами часу пріоритетною місією залишається якісна освіта учнів, знання, які вони здобувають під час освітнього процесу, щоб застосовати їх у подальшому житті, – наголосила заступниця. – Наше спільне завдання – створити атмосферу довіри й взаємоповаги, забезпечити дітям рівний доступ до якісної освіти. Дарувати знання і набувати їх – це нелегкий труд. Перед вами дуже багато роботи, тож давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту, заради нашої країни, заради наших дітей!

Доповідаючи на педагогічній конференції, начальник Управління освіти і науки ОВА Валерій Данилевський зупинився на викликах та перспективах в освітній галузі. Принагідно учасники підбили підсумки роботи у 2021-2022 навчальному році, означили особливості організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році.

Разом з тим Валерій Данилевський окреслив основні завдання, реалізація яких буде здійснюватися у 2022/2023 навчальному році:

  • створення у закладах освіти максимально безпечних умов освітнього процесу;
  • збереження та розвиток мережі закладів освіти;
  • забезпечення продовження здобуття освіти дітьми за місцем їх постійного чи тимчасового перебування;
  • надання якісних психолого-педагогічних послуг;
  • зміна підходів до організація харчування дітей за різними формами (приготування, розвезення готових блюд, отримання, один харчоблок на декілька закладів, надання свободи закладам у виборі альтернативного харчування тощо);
  • продовження реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти;
  • забезпечення якісного професійного розвитку освітян;
  • упровадження нових освітніх технологій, компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти;
  • проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа»;
  • цифровізація освіти, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
  • об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки;
  • посилення національно-патріотичного виховання;
  • продовження роботи щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.

У рамках конференції керівниця Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна підбила підсумки підготовки освітян області до роботи в умовах Нової української школи та означила основні завдання методичних служб в період воєнного стану. Так, до впровадження концептуальних засад НУШ у базовій середній освіті підготовлено 10103 вчителя та 1177 керівників закладів загальної середньої освіти. Водночас на волонтерських засадах підготовлено 3560 педагогів із територій, де тривали чи тривають бойові дії.

DSC_9751

На сайті інституту створено новий цифровий ресурс – Інформаційно-методичний кластер «НУШ: БАЗОВА СЕРЕДНЯ ОСВІТА», на якому педагоги мають нагоду поглибити свій компетентнісний потенціал у відповідній освітній галузі.

Між тим, в області до початку навчального року комісійно обстежено 985 захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, 598 з яких рекомендовано до використання, що становить 60,71% від обстежених.

Проведено 419 он-лайн занять з працівниками та вихованцями закладів освіти з питань пожежної безпеки, запобігання ризикам, пов’язаними, вибухонебезпечними та підозрілими предметами, та правил поводження з такими предметами. У період з 9 серпня по 19 серпня з керівниками органів управління освітою, закладами дошкільної освіти, загальної середньої, позашкільної освіти територіальних громад, а також Управлінням освіти і науки ОДА, Головним управлінням, на платформі ZOOM, проведені заняття з питань дотримання пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту та поводження з вибухонебезпечними предметами. Загалом охоплено 1069 керівників закладів освіти.

Проведено 401 практичне відпрацювання з працівниками закладів освіти щодо дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога. За кожним закладом освіти закріплено представника Головного управління».

На завершення заходу Валерій Данилевський оголосив нагороджених педагогічних працівників області відомчими  заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України.

Пресслужба Черкаської ОВА

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100