Прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням поліцейського одного із територіальних підрозділів Головного управління Національної поліції в Черкаській області за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).
За даними слідства вказана посадова особа, діючи всупереч нормам чинного законодавства, знаючи про заборону вилову риби в нерестовий період, не маючи права на спеціальне використання водних живих ресурсів, за попередньою змовою з іншою особою, в акваторії Кременчуцького водосховища в адміністративних межах м. Канева Черкаської області, за допомогою заборонених знарядь лову - трьох сіток, виловив рибу та раків, чим заподіяв істотної шкоди рибному господарству України, розмір якої перевищує 853 тис. грн.
Дізнання у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, з оперативним супроводом співробітниками Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Також у кримінальному провадженні заявлено позов в інтересах держави про відшкодування шкоди, завданої незаконним виловом водних біоресурсів, в розмірі 853 тис. грн. З метою забезпечення заявленого позову на майно обвинуваченого накладено арешт на суму 467 тис. грн.
Санкцією частини 1 статті 249 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді штрафу розміром від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі на строк до 3 років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури
реклама