реклама Делікат

На території області фахівці управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Черкащини відзначають осередки мігруючої популяції лучного метелика.

luchn_meteluk

Лучний метелик – це типовий багатоїдний шкідник, який має високу плодючість, адаптивність та шкідливість, що уможливлює завдання ним відчутних втрат врожаям на значних площах.

Метелики завдовжки  15 мм, у розмаху крил – 18-27 мм, самці менші від самок – завдовжки 10 мм. У стані спокою крила лучного метелика складені пласким трикутником. Метелики здатні перелітати на великі відстані  і заселяти  території впродовж 2-3 діб.  Активні з настанням присмерків до півночі й перед сходом сонця, вдень вони сидять під листками рослин. Рухливість метеликів різко зростає за високої температури повітря.

Найнебезпечнішою стадією розвитку шкідника є гусениця. Гусениці  линяють 4 рази і мають 5 віків, особини кожного віку різняться за шириною голови і довжиною тіла. Гусениці п’ятого віку довжиною до 35 мм,  зеленувато-сірі, з чорною смужкою вздовж спини і по боках. Живляться гусениці  впродовж 14-30 днів, можуть пошкоджувати рослини з 35 родин, зокрема соняшник, кукурудзу, буряки, бобові та баштанні культури. Гусениці скелетують листя, залишаючи на ньому павутину, більш дорослі гусениці можуть з'їдати листки повністю. Закінчивши живлення, гусениці коконуються в довгастих коконах у ґрунті.

Тому необхідно посилити увагу щодо спостереження за динамікою розвитку шкідника, що дасть змогу уникнути «неочікуваного» знищення гусеницями  лучного метелика посівів сільськогосподарських культур.

Велике значення в обмеженні чисельності метеликів має яйцеїд-трихограма, яку використовують для біологічного методу боротьби.

У разі  утворення надпорогової чисельності гусениць лучного метелика    (ЕПШ на рослинах кукурудзи, соняшника, на травах – 5-10 гусениць на кв.м;  сої, цукрових буряках – 4-5 гусениць на кв.м) їх локалізують дозволеними згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» інсектицидами, суворо дотримуючись термінів і норм витрати препаратів, з урахуванням віку гусениць. Контролювати  мігруючу популяцію лучного метелика можливо лише за допомогою хімічних заходів.

Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробок необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

За інформацією пресслужби ГУ Держпродспоживслужби Черкащини

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100