реклама Делікат

Амброзія – головний біль для містян. При чому у буквальному розумінні. Тому працівники КП «Дирекція парків» докладають максимум зусиль у боротьбі із цим особливо небезпечним карантинним бур’яном, що є потужним алергеном.

І це – дуже не просто. Для розуміння: рослина досягає 180 см заввишки й продукує близько сорока тисяч насінин. До того ж, насіння рослини-алергена може проростати навіть не дозрівши!

305564089_133183929435734_1643049433115038056_n

Тому у черкаських парках і скверах використовують усі доступні методи боротьби: виривання, косіння та знищення амброзії агрохімічним методом.

«Варто наголосити, що використання хімічних препаратів та гербіцидів поблизу шкіл, садочків, місць проживання людей заборонене. Більше того, частина парків і скверів Черкас належать до об'єктів природно-заповідного фонду, там також не можна використовувати гербіциди», - говорить заступник директора КП «Дирекція парків» Сергій Ткаченко.

Він також наголошує, що ділянки, які віддалені від пішохідних доріжок, дитячих майданчиків, атракціонів, а також у місцях, де неможливе видалення косами, підлягають обробці агрохімічним методом, але там використовуються безпечні препарати, що придатні до застосування в об’єктах ПЗФ в межах міста.

Загальна площа КП «Дирекція парків» 198,1757 га.

КП «Дирекція парків», враховуючи великі площі, застосовує переважно механічний спосіб видалення – площа покосів становить близько 200 га.

За період з липня по кінець вересня деякі об’єкти підлягають від 3 до 5-разового покосу.

Найкритичніші і найбільші об’єкти, що піддаються особливій увазі: «Парк «Сосновий бір», «Парк «Хіміків», «Парк «Перемоги». Велика увага приділяється переліку парків у Соснівському районі – це парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення: «Соснівський», «Парк обласної лікарні», «Спортивний», «Лісова пісня».

Вогнища амброзії, що локалізуються на об’єктах менше 5га, робітники з благоустрою видаляють з коренем, повністю винищуючи і попереджуючи розповсюдженню насіннєвому матеріалу.

Для попередження поширення цієї небезпечної інвазійної рослини використовують озеленення садово-парковими культурами, трав’янистими, злаковими декоративними рослинами, висаджують газони, які виміщують агресивну рослину і створюють комфортні умови для відпочинку відвідувачів парку.

«Комунальне підприємство «Дирекція парків» закликає і пересічних містян, заклади та установи, підприємства міста знищувати амброзію на прилеглих територіях, бо лише комплексна боротьба є найбільш ефективною», - наголошує директор КП «Дирекція парків» Геннадій Шевченко.

Про це повідомляє КП «Дирекція парків».

реклама

Коментарі  

 
+4 #2 Коля 07.09.2022 10:44
Ага!взялись коли вже сімена в землі
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 юра 07.09.2022 09:32
Хіба що язиком :D :D :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100