У Черкасах відбувся практичний тренінг від американських лікарів, на якому вони обмінювалися досвідом та ділилися знаннями з українськими колегами. 75 працівників екстренки навчалися визначати резус крові, зупиняти кровотечі та робити ультразвукове дослідження, пише Суспільне.
Після цілодобових чергувань, нічних викликів та кілометрів у машині швидкої допомоги лікарі не відпочивали, а навчались. Одні – практикували ультразвукове дослідження, інші — накладання джгутів. Американець доктор Стів вчив робити це за тридцять секунд.
"Таку допомогу надаємо щодня при різних ДТП, спробах самогубства, відкритих переломах. Це все ускладняється артеріальною кровотечею і потрібно накладати джгут, це дуже важливо вміти робити", — прокоментував фельдшер з медицини невідкладних справ В'ячеслав Головаш.
У іншій групі лікарів навчали визначати резус кров ще в кареті "швидкої". В американській медицині таке практикують щоразу під час допомоги пацієнтові, пояснила інструкторка.
Алгоритм допомоги в американських та українських медиків майже ідентичний, пояснила лікарка Олександра Екзархо:
"Якщо ми багато практикуємось і тренуємось, то в якійсь критичній, екстремальній чи нервовій ситуації ми все одно справимось з усіма питаннями. В екстреній медицині обмежений час і обмежені ресурси, особливо при масових ураженнях. Через те нам важливо усе робити швидко і правильно".
Такий тренінг для цивільних медиків тривав два дні. Його організувала американська гуманітарна організація "Team Rubicon". Черкащина стала четвертою областю, де провели навчання.
Зі слів медичного директора черкаського центру екстреної меддопомоги Олега Самосенка, такий обмін знаннями допоможе підвищити фаховість лікарів:
"Це дуже актуально та корисно для надання допомоги. Наші медики знатимуть, яку інформацію передавати на лікувальні заклади, щоб їм було легше і правильно надавати допомогу пацієнтам".
реклама