реклама Делікат

З початком осені люди все частіше цікавляться питанням субсидій. Кому не призначають субсидію цього року? Чи мають право на субсидію студенти, які мешкають в гуртожитку? Які особливості нарахування субсидій громадянам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але проживають і сплачують рахунки за комунальні послуги? Роз’яснює заступник директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.

50f69bbeaf4c316098eabbd8a56bef4e_XL

За словами Катерини Бінусової, у Черкасах майже 30 тисяч домогосподарств, власники яких мають право на отримання субсидій. Згідно із постановою Уряду, її нараховують у готівковій формі.

Водночас людям, які претендують на подальше отримання субсидій, варто пам’ятати, що у 2022 році субсидія не надається, якщо:

*загальна площа житла перевищує 130 кв. м для квартир та 230 кв. м – для приватних будинків (виняток – дитячі будинки сімейного типу);
*на депозиті у банку лежить більше 100 тис. грн;
*будь-хто із членів родини протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на більш ніж 50 тис. грн (купівля землі, квартири, будинку, цінних паперів тощо);
*у власності є транспортний засіб, якому менше 5 років (крім мопеда і причепа).

Катерина Бінусова звертає увагу, що перевірками отримувачів субсидій займається Національна соціальна сервісна служба на підставі інформації. отриманої від  Міністерства фінансів.

«Зазвичай субсидіантів перевіряють у різних держреєстрах. У разі виявлення якихось невідповідностей у ситуації розбираються органи соцзахисту. Людям, які незаконно оформили субсидію, доведеться повернути всю суму наданої допомоги. Якщо людина відмовляється добровільно повернути суму незаконно отриманої субсидії, то орган, який її призначив, отже, звернутись до суду з позовом про примусове стягнення коштів», – пояснює Катерина Марківна.

На особливості нарахування субсидій варто звернути увагу громадянам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але проживають і сплачують рахунки за комунальні послуги.

У такому разі субсидія надається за наявності договору  оренди, складеного письмово між власником житлового приміщення та наймачем.

Обов’язковою умовою є наявність у договорі інформації про склад осіб, які орендують житло, сплату ними житлово-комунальних послуг, відомостей про орендо¬давця і орендаря.

*Для орендарів житлова субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

*Проте, на весь період дії воєнного стану та ще на один місяць після його скасування, житлові субсидії, які вже були призначені раніше на підставі договору оренди, подовжено автоматично.

Мають право на призначення субсидії й студенти, які навчаються за денною формою навчання та зареєстровані в гуртожитках.

Катерина Бінусова просить звернути увагу, що їхня реєстрація за місцем проживання визначається на перше число місяця. У разі первинного звернення субсидія буде призначена з місяця звернення по квітень 2023 року.

На призначення субсидії студентам впливають:

*наявність у власності транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше п’яти років,
*купівля або набуття права власності в інший законний спосіб – земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів та інших товарів довгострокового вжитку,
*оплата послуг протягом 12 місяців перед зверненням на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень.

Для розрахунку субсидії до середньомісячного сукупного доходу включаються фактичні розміри доходів, – як правило, це стипендія та інші соціальні виплати.

При зверненні у вересні-жовтні 2022 року будуть враховуватись доходи за період з 01 січня 2022 по 30 червня 2022 року.

«Особам, які досягли 18-річного віку станом на 01 січня 2022, навчалися на денній формі та не мали доходів (навчалися за контрактом або втратили право на отримання стипендії за результатами семестрового контролю) або середньомісячний сукупний дохід яких був меншим за розмір мінімальної заробітної плати (на 01.01.2022 – 6500,00 гривень), буде враховано 0,5 розміру мінімальної заробітної плати – 3250,00 гривень щомісячно», – пояснює Катерина Бінусова.

Документи на призначення субсидії мешканці Черкаської міської територіальної громади можуть надати особисто у громадській приймальні департаменту, або надіслати поштою.

Подати документи можна через Портал «Дія» з накладенням кваліфікованого електронного підпису – https://bit.ly/3C3sWAx

При виникненні питань щодо заповнення бланків документів слід скористатись зразками, які розміщені на сайті департаменту http://dspck.gov.ua/

Телефони громадської приймальні департаменту соціальної політики:
095 200 16 45
067 509 50 26
093 296 54 58

 Про це йдеться на сайті ЧМР.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100