БО «Благодійний Фонд» «Волонтери Дніпровського» отримали 4 нові швейні машинки від Проекту «КримSOS», які допомагають внутрішньо переміщеним особам долати виклики воєнного часу. Тепер черкаські волонтери зможуть шити ще більше речей для переселенців, які живуть у Черкасах і приходять по допомогу.
2014 року десятки активних і небайдужих жителів мікрорайону «Дніпровський» об’єдналися для допомоги воїнам, які боронили нашу державу в зоні АТО. Плели для них маскувальні сітки, «кікмори», теплі шкарпетки, кроїли та шили ковдри, подушки, нижню білизну, сумочки під аптечки, балаклави, футболки. А 2020 року виграли проект громадського бюджету Черкас на створення соціальної майстерні.
З початком повномасштабної війни до Черкас приїхали десятки тисяч внутрішньо переміщених осіб. І волонтери «Дніпровського» почали допомагати не тільки захисникам і літнім черкасцям, а й переселенцям.
«До нас звертаються з різних куточків Черкас, їдуть через усе місто. Буває, приходять по 20 осіб за день, просять допомогти одягом, постільною білизною, дати подушки, ковдри», – розповідає директорка БО «БФ «Волонтери Дніпровського» Любов Здоровенко. – Дякуємо за підтримку всім людям, які нам допомагають: приносять відходи тканини чи дають кошти, за які ми купуємо синтепон, аби наповнити подушки, інші необхідні для пошиву матеріали».
За словами Любові Здоровенко, нині потужностей тих машинок, на яких працювали жінки-швачки, не вистачає. Тому вони звернулися за допомогою до проекту «КримSOS» і отримали грант на 50 тисяч гривень. Завдяки цим коштам закупили 2 промислових і 2 побутових швейних машинки.
«Ми маємо електричний розкрійний ніж та кілька машинок, в тому числі для підворотних швів і оверлоку, а тепер зможемо шити більше речей для переселенців, причому різної товщини і складності покрою (ковдри, подушки, постільну білизну), – пояснює 70-річна швачка-волонтерка Катерина Чорногал. – Я сама росіянка, з Нижнього Новгорода, але майже 50 років живу в Черкасах, всім серцем полюбила Україну. Тепер тут допомагаю, стараюся з усіх сил. Бачу, наскільки моя робота потрібна людям. Багато теплих слів чую від переселенців, дехто навіть плаче, дякуючи за підтримку в скрутний час».
«Хоч і важко мені стояти, але я працюю сидячи, набиваю подушки, бо знаю, як непросто доводиться людям, котрі мали все – і раптом все втратили, приїхали на інше місце, обживаються, причому часто в немолодому віці, – розказує пенсіонерка Тетяна Степанівна. – Хочу, аби якомога швидше закінчилася війна, і повернулися живими додому наші зяті, племінники та онуки, які нині на передовій.
«Ми приїхали до Черкас на початку літа із Донецької області. Я – пенсіонерка, зять із групою інвалідності, донька й онука, винаймаємо житло, – розповідає переселенка Світлана Доценко. – Вже стало холодно, у нас бракує теплих речей, і мені сусідка порекомендувала прийти до волонтерів «Дніпровського». Тут нам дали ковдру і теплі речі, кілька каструль. Не знаю, чи буде нам із часом куди повертатися, бо наш будинок частково зруйнований, тому я дуже вдячна за допомогу».
«Наша благодійна організація, утворена замість комітету самоорганізації населення, налічує майже сотню осіб, – говорить директорка БО «Благодійний Фонд» «Волонтери Дніпровського» Любов Здоровенко. – За 8 років роботи колектив дуже здружився, ми буквально живемо допомогою іншим та спілкуванням одне з одним. Для людей на пенсії це віддушина, адже вони не тільки спілкуються, а й приносять велику користь: допомагають і воїнам, і переселенцям».
Довідково:
Проєкт «КрымSOS» створений 2014 року і підтримує ініціативи громадських організацій, які допомагають ВПО подолати виклики воєнного часу. «КрымSOS» співпрацює з 75 громадськими організаціями в рамках проєкту «Посилення спільноти ВПО в центральних і західних областях України» від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). За останні півроку 83 громадських організації общественных организаций подали заявки на підтримку ініціатив.
Про це інформує Черкаська міська рада.
реклама