У держлісгоспах Черкащини триває активна фаза реалізації дров`яної деревини. Наразі це фінансово найвигідніший і правомірний спосіб забезпечення своєї домівки теплом. Контактні дані координаторів реалізації дров для населення можна переглянути ТУТ.

309231990_402872815344864_6915126355367511522_n

Чому ми знову й знову наголошуємо на правомірності придбання дров для опалювальних потреб населення? Державна лісова охорона постійно проводить рейдування лісових масивів задля виявлення незаконних порубок деревини і в межах своєї компетенції та відповідальності має відповідно реагувати.

Крайній випадок незаконної порубки деревини цього разу виявили в межах Володимирівського лісництва Смілянського лісгоспу. Правопорушник, не маючи відповідного на те дозволу, самовільно проводив заготівлю деревини, в результаті чого працівниками держлісохорони було складено протокол правопорушення.

Громадянин повністю визнав власну провину та добровільно сплатив до бюджету Балаклеївської територіальної громади суму, яка відповідає протоколу та заподіяній лісовій галузі шкоді.

Зауважимо, за ці кошти можна було б повністю забезпечити себе деревиною у законному порядку. Замість витрат на організацію та відповідальність за правопорушення – закупівля пального, використання техніки, витрата часу, сплата немалих стягнень – легше було б звернутися до найближчого лісництва, де в межах чинного законодавства можна задовольнити власні опалювальні потреби.

Нагадуємо: за незаконне вирубування дерев настає адміністративна або ж, в залежності від суми спричинених правопорушником збитків, кримінальна відповідальність. Про це говорить стаття 105 Лісового кодексу України, а тлумачать рівні відповідальності та покарання стаття 246 Кримінального КУ та стаття 65 Адміністративного КУ.

Аби гарантувати дотримання конституційних законів та запобігти порушенню порядку в лісах, лісівники пильно контролюють подібні процеси. І попри розуміння складності життєвих ситуацій людей, зобов’язані діяти згідно із чинним законодавством.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100