Черкаським міським службам, які працюють для попередження та протидії насильства в сім’ї, пропонують допомогу. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали сьогодні Всеукраїнська громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» та Черкаська міська рада.
За словами директорки Черкаського міського центру соціальних служб Людмили Савранської, Черкаси вже другий рік задіяні в проєкті «Міста й громади, вільні від домашнього насильства». І наше місто розбудовує систему протидії та запобігання насильству згідно з міжнародними нормами та досвідом.
«У нас створені та діють координаційна рада й робоча група з протидії та запобігання домашньому насильству та/і насильству за ознаками статі, – розповідає Людмила Савранська, яка також є муніципальним консультантом-експертом Фонду в м.Черкаси. – Діють мобільні бригади, які виїздять на виклики у проблемні родини. Також працюємо над створенням муніципального притулку для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства».
Заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава підкреслила, що до війни у місті були масштабні плани розвитку соціальної служби для протидії насильству. Зокрема, створення «Зелених кімнат» для роботи з дітьми, потерпілими від домашнього насильства. Облаштування і відкриття притулку, збільшення кількості машин для оперативного виїзду мобільних бригад на виклики. Однак нині, в умовах воєнного стану, бюджет не може фінансувати такі видатки.
В той же час, сервіси зі створення і роботи таких мобільних бригад запустила громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки фонду ООН в галузі народонаселення та посольства Великобританії. І тепер пропонують Черкасам свою підтримку.
«Ці бригади системно працюють для запобігання і профілактики насильству в родинах, – говорить програмна директорка ГО «Інноваційні соціальні рішення» Анастасія Ляднєва. – Крім того, у складі бригад, окрім психолога та соціального працівника, працює ветеран АТО: для ефективнішої роботи з родинами, які пережили чи нині переживають кризу через війну. І ми маємо позитивний досвід співпраці та взаємовиручки мобільних бригад нашої громадської організації та тих, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету».
Представниці громадської організації подякували міській владі Черкас за сприяння у роботі. Підписання меморандуму підсилить співпрацю. Тож у планах – створення в Черкасах додаткових сервісів для протидії домашнього насильства. Таких як створення кар’єрних хабів, спрямованих на підвищення економічної спроможності жінок і дівчат. Доцільним буде дистанційне консультування кар’єрних радниць, запуск «Просторів безпеки», створення офісів розвитку для підтримки жінок із числа внутрішньо переміщених осіб, які страждають від насильства тощо.
«Ми вдячні фонду ООН в галузі народонаселення, посольству Великобританії та громадській організації «Інноваційні соціальні рішення» за співпрацю та підписання меморандуму, яке надзвичайно важливе і на часі, – переконана заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава. – Тому що, на жаль, насильство нікуди не ділося. Більше того, після війни буде складний адаптаційний та відновлювальний період для людей. І вже зараз ми повинні створити достатню кількість мобільних груп, офісів, психологічних, волонтерських рухів, залучити до роботи професіоналів, які працюватимуть із такими людьми».
Довідково:
Всеукраїнська Громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» завдяки співпраці з Фондом народонаселення ООН https://www.facebook.com/UNFPA.Ukraine займається реалізацією соціальних проєктів та ініціатив у галузі протидії та запобігання насильству в сім’ї.
Організація має свої представництва в Київській, Сумській, Чернігівській Миколаївській та Черкаській областях, зокрема, в Черкасах і Умані, та їхніх адміністративних районах.
https://www.facebook.com/ISS.Ukraine
https://www.socialinnovations.com.ua/
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Про це пише сайт міськради