278 порушень виборчого законодавства нарахували на Черкащині станом на 8 жовтня в Черкаській обласній організації Комітету виборців України. Лідирує серед порушень непрямий підкуп виборців (106 зафіксованих епізодів). Про це сьогодні на прес-конференції у Черкасах з приводу проміжних результатів моніторингу виборчої кампанії повідомив заступник голови ЧОО КВУ Юрій Сас.
– Не всі порушення мають авторство. Наприклад, невстановлені особи переклеюють бігборди опонентів. Деякі порушення скоюють невстановлені особи. Частково порушують законодавство кандидати і їх команди, частково – ЗМІ, які розміщують приховану рекламу, частково –органи влади, які втручаються у виборчий процес, беручи участь в агітаційних кампаніях кандидатів, – перелічує експерт.
Волонтери КВУ постійно фіксують в округах факти «чорного піару». Важко пригадати, коли ще на виборах було стільки порушень. За словами оглядачі, уся енергія в штабах кандидатів зараз витрачається на те, щоб гідно відповісти на «чорний піар» конкурентам. Ці брудні ігри є небезпечними для виборців, адже відволікають їх від того, на що він насправді має звертати увагу.
– Та вважаємо, що пік хвилі «чорного піару» ще не настав, – говорить Юрій Сас. – Мабуть, пік настане через декілька днів, а тоді вже все піде на спад. Однак ми закликаємо: краще витрачати кошти не на «чорний піар», а на захист результату.
У цілому ж виборчу кампанію 2012 року черкаський Комітет виборців України оцінює як дуже важку.
– Залишилося 19 днів до дня голосування. Я особисто рахую кожен день, коли вже все закінчиться. Проте вже зараз нинішню кампанію можна назвати найбруднішою, найжорсткішою і найважчою з усіх парламентських кампаній, що були в Україні, – зазначив голова ЧОО КВУ Максим Михлик. – Адже повернення мажоритарної складової фактично перетворило виборчий процес із змагань ідеологій в змагання грошових мішків. Дві третини порушень пов’язані ж мажоритарною складовою.
Усі зафіксовані нині в округах Черкащини порушення колись дадуться взнаки.
– Хтось з кандидатів переможе, стане депутатом. Можливо, піде працювати в якийсь комітет, піде в уряд, зробить кар’єру, стане міністром або головою якоїсь обласної адміністрації. І варто буде знати те, як вела себе ця людина в ході виборчої кампанії. Чи займалася ця людина підкупом, чи порушувала права громадян? Ця інформація супроводжуватиме політика і ляже в основу аналізу, наприклад, того ж руху «Чесно», – зауважують в КВУ.
реклама
Коментарі
Не Одарыч.
..............
Стрічка RSS коментарів цього запису