Напередодні Дня працівників освіти колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького здійснив виробничо-пізнавальну поїздку до Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів», що на Канівщині.
Маршрут мандрівки охопив місце археологічних розкопок на території села Бучак та Бучацький краєзнавчий музей, а також природно-заповідні об’єкти — мальовниче озеро Бучак, Рожена криниця та унікальні Канівські гори, розташовані на території Трахтемирівського півострова.
Ця експедиція стала своєрідним підсумком успішної вступної кампанії, що завершилася напередодні. Попри виклики воєнного часу, університет набрав 2395 студентів та повноцінно увійшов у новий навчальний рік. Метою поїздки було також розширення співпраці з Державним історико-культурним заповідником «Трахтемирів».
Специфіка ландшафту цієї місцевості у поєднанні із великою рікою мали визначальне значення для майже безперервного заселення цієї території ще з часів кам'яного віку. Цим зумовлена унікальність археологічного комплексу, що представлений у заповіднику. А головною особливістю Трахтемирівського півострова є виявлений тут потужний осередок формування ранньослов'янської людності, як основи для виникнення українського етносу.
Свого часу ректор ЧНУ Олександр Черевко багато зробив для збереження цієї перлини історії й природи. У його каденцію на посаді голови Черкаської облдержадміністрації був підготовлений відповідний Указ Президента України. Низку кроків зроблено і в період ректорства.
ЧНУ імені Б. Хмельницького постійно взаємодіє з працівниками заповідника у багатьох сферах. Про це інформує сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису