Із дня на день родину черкащан Воликів можуть виселити. Відповідне рішення Соснівський районний суд ухвалив торік, однак добровільно сім’я не виїхала, пише «Газета по-українськи».
– Живемо, як на пороховій бочці, – зітхає 60-річна Галина Волик. – Чоловік ходити не може, а його на вулицю виганяють. Якщо вигонять, то розіб’ємо намет в лісі і так будемо жити.
– Куди винесуть і покладуть, так і лежатиму, – додає 67-річний Микола Волик. – Сам я звідси нікуди не піду.
Микола Волик 28 років був інженером урядового зв’язку в Комітеті державної безпеки СРСР. Жив і працював там, куди відряджало керівництво. Дружина їздила з ним, працювала нянею.
– Останнє місце роботи – таджицько-афганський кордон, – згадує Галина Климівна. – Якби Коля вийшов на пенсію у 25 років вислуги, ще коли був Союз, то не мали би проблем, квартиру нам залишили б. Але Коля – справжній офіцер, порядний, благородний. Завжди казав: «Усі їстимуть білий хліб, а ми – чорний, бо така наша робота». Старався для людей, через те й мучимося. Керівництво попросило ще кілька років попрацювати, він погодився. А там почався розвал, громадянська війна у Таджикистані. Коля на роботу ходив з автоматом. Я не знала, живий вернеться чи ні. Коли нам розстріляли балкон, чоловік приніс дубину: «Хоч цим захищайся, якщо басмачі увірвуться».
У Душанбе Волики жили у 4-кімнатці. Коли виникла загроза життю, покинули її та приїхали до України як біженці.
– Із квартири нічого не взяли, ледве квитки купили. Їхали з двома доньками у вагоні без вікон, – розповідає Галина Климівна. – Приїхали в Черкаси. Пішли до мера Володимира Олійника. Їдьте до Єльцина, сказав він, бо Україна біженців не приймає. Коля говорить: «Я тут народився, тут хочу і вмерти». Поставили нас на чергу за номером 465.
Родина жила в орендованих помешканнях. Старша донька Наталія, їй зараз 40 років, вийшла заміж. Із чоловіком і двома синами живе у Росії. Менша Лариса, їй зараз 36, побралася з військовим Русланом Пуником. Переїхала до нього. Той отримав двокімнатку в селищі Оршанець за 15 км від Черкас.
– Ми винаймали квартиру. Але Коля захворів, усі гроші йшли на ліки, – продовжує Галина Волик. – Переїхали до Лариси. З нами була ще моя мама-інвалід. Потім зять покинув службу. Лариса виїхала на заробітки до Італії. За кілька років купили собі другу квартиру, а ми зосталися тут.
Микола Волик – інвалід першої групи, в нього паралізовані ноги. Ні він, ні дружина не мають права жити у помешканні. Його видали їхньому зятеві Русланові Пунику, який звільнився зі Збройних сил. Військова частина подала до суду на Воликів.
– Куди нам подітися? – плаче Галина Климівна. – Хто нас візьме на квартиру? Коля нетранспортабельний, не може ні їхати, ні ходити.
– Спокійно! – відказує Микола Дмитрович. Сидить на дивані, похиливши голову. Поряд лежать два ціпки, стоїть порожня літрова банка для сечі. – Це я в усьому винний.
Двокімнатка Воликів на першому поверсі багатоквартирної триповерхівки в Оршанці. Будинок стоїть у лісі неподалік військової частини, де навчають прикордонників. Належить Державній прикордонній службі.
– У нас на черзі 180 військових, – розказує начальник навчального центру Ігор Момот. – Дві сім'ї мають по троє дітей, у трьох є діти-інваліди. Зять Воликів звільнився, у нього немає вислуги років, щоб претендувати на житло. Волики живуть у тій квартирі шість років, але вони ж не пенсіонери прикордонної служби. Ми йшли їм назустріч, бо в них була лежача бабуся. Після її смерті вони не виїхали, я змушений був звертатися до суду. Як командир маю забезпечувати житлом своїх офіцерів. Як людина, звісно, розумію їх. Ми можемо ще кілька місяців потерпіти.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису