Черкащина долучається до всеукраїнських медичних проектів «Стоп діабет» та «Інсульту - ні», які мають на меті запобігання цим двом захворюванням та виявленню їх на ранній стадії. За підтримки народного депутата, заступника голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Віктора Коржа, протягом жовтня та листопада проекти реалізовуватимуться у селах Черкаського, Золотоніського та Канівського районів. Адже саме сільське населення найбільш обмежене в плані надання медичної допомоги.
– Наші акції спрямовані на те, щоб не люди ішли до медицини, а медицина йшла до людей, – зазначив Віктор Корж. – Сьогодні дуже потрібно повернутися до тих радянських традицій, коли значна увага приділялася профілактиці захворювань. Поширення цукрового діабету нині набуває пандемічних ознак. А все через те, що він виявляється на пізніх стадіях. Що стосується інсульту, то саме серцево-судинні хвороби дають найбільший відсоток смертності. Тож як заступник голови комітету Верховної Ради я бачу свою роботу у запровадженні таких проектів, які б допомагали виявляти хвороби на ранніх стадіях.
До проекту долучилися дві фармацевтичні фірми – «Нікомед» та «Кусум Фарм». Остання реалізує проекти, спрямовані на виявлення діабету, по всій Україні.
– Ми звернулися до Віктора Петровича з проханням підтримати наш проект. Розуміємо, що в Україні є проблема з діагностикою діабету. Нині за офіційними даними зареєстровано 1,2 мільйона хворих. Але насправді ця цифра може бути значно більшою, – каже представник компанії Павло Чуба.
Тож у сільські амбулаторії компанія поставляє обладнання (експрес-тести) для виявлення діабету, а також ліки для безкоштовної стартової допомоги тим, у кого його виявлять.
– Діагностика займає всього декілька хвилин, але вона дуже важлива для життя людини, – каже пан Павло.
Свою вдячність за підтримку медичних програм на Черкащині висловив і перший заступник начальника головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації Олег Найден.
– Це дуже гарна ідея, бо тільки профілактика дасть змогу запобігти поширенню хвороб, – зауважив він.
За словами Віктора Коржа, сьогодні він також передає трьом районним лікарням – Черкаській, Золотоніській і Канівській – медикаменти на суму 150 тис. грн., які призначені для людей похилого віку та інших соціально незахищених верств населення. А сільські ФАПи отримають 86 комплектів для первинної медичної допомоги.
– Ці проекти мають не тимчасовий характер. Вони будуть діяти і в наступні роки, – переконує Віктор Корж. – Чимало уваги я також приділяю освітньому напрямку. Зокрема, ініціював забезпечення всіх медичних працівників довідковою літературою – фармацевтичним довідником і довідником терапевта. Останнє видання підготувала спеціально на моє замовлення група редакторів Академії медичних наук України.
реклама
Коментарі
а диабетики сами разберутся без сопливых.
Стрічка RSS коментарів цього запису