Саме черкаські профтехучилища, які готують спеціалістів будівельних професій, стали першими ластівками унікального проекту із забезпечення кадрами однієї з найбільших та найстабільніших інвестиційно-будівельних компаній в Україні ТОВ «БК «Інтергал-Буд». Соціальна угода, підписана днями між керівництвом ДНЗ «Черкаський професійний будівельний ліцей» та Черкаського професійного ліцею з одного боку та генеральним директором будівельної компанії «Інтергал-Буд» Сергієм Ткаченком з іншого, гарантує випускникам цих навчальних закладів роботу в столиці й стабільну заробітну плату. Забудовник же отримує кваліфіковані кадри, яких сьогодні в Україні бракує.
– Ми прагнемо, щоб наші фахівці гарантовано мали роботу в Україні, а не їхали за тридев’ять земель, скажімо, в ту ж Росію на заробітки, – зауважує Володимир Зубик.
Договір про співпрацю й зокрема про отримання першого робочого місця та ще й у столиці жваво обговорюють понад 1000 учнів обох навчальних закладів. Для молоді це серйозний шанс не лише працювати за спеціальністю й отримувати серйозні гроші за це, а й реальний шанс залишитися жити в Києві. Свою потенційну можливість потрапити на будівельні майданчики Києва бачить і студент I курсу Черкаського професійного будівельного ліцею Влад Сахно. Він опановує фах муляра-електрозварювальника ручного зварювання. У свої 16 років хлопець уже усвідомлює, що мати роботу сьогодні, а тим більше за спеціальністю таланить не всім. Каже, що заради майбутнього заробітку варто добре навчатися зараз. Можливість у подальшому працевлаштуватися, що гарантує соціальна угода, юнака приємно здивувала, адже досі він навіть не уявляв, де шукатиме роботу.
– Було б непогано, якби одразу після закінчення навчання можна було працювати, та ще й у столиці, – розповідає Владислав Сахно. – Я не боюся важкої роботи, адже так само важко працює слюсарем і мій тато. Якщо я зможу добре заробляти, то зможу й утримувати сім’ю, що для мене дуже важливо.
Хлопець вірить у те, що на роботу в Київ візьмуть і його, тому старатиметься з усіх сил бути серед перших.
Керівництво профтехучилищ зауважує, що соціальні угоди їхні заклади укладають часто, але здебільшого з підприємствами, що виготовляють матеріали. З компанією-забудовником такий договір укладено вперше.
За словами директора Черкаського професійного будівельного ліцею Валентини Молоцило, тільки їхній заклад випускає фахівців за 12 будівельними спеціальностями, серед яких муляри, штукатурники, лицювальники-кахельники, монтажники гіпсокартонних конструкцій, електрозварювальники тощо. Ці спеціальності дають можливість працювати за близько 200 будівельними професіями.
– Уже через місяць наші учні зможуть проходити виробничу практику в Києві, адже будівельна компанія формуватиме нові об’єкти,– радіє Валентина Олексіївна за своїх вихованців. – Найкращих же учнів, гадаю, залишать працювати в столиці.
Директор закладу додає, що на підставі соціальної угоди найкращі учні, які проявили себе не лише в навчанні, а й позакласній роботі, вже цього тижня отримуватимуть підвищену стипендію, яка становитиме 660 грн. Таких щасливчиків на сьогодні виявилося 5. Стільком же учням іншого навчального закладу теж поталанило отримувати подвійну стипендію. За словами виконувача обов’язків директора Черкаського професійного ліцею Наталі Слотіної, в профтехучилищі на відмінно навчається близько 10% учнів, тому потрапити в п’ятірку найкращих шанси є в усіх.
– Для наших дітей це неабияке заохочення, адже більша частина учнів з матеріально незабезпечених сімей, – коментує Наталя Леонідівна. – Та й за шанс у майбутньому отримати роботу діти боротимуться.
Договір про взаємну співпрацю гарантує не лише забезпечення робочих місць для проходження учнями виробничої практики та виробничого навчання, а й надання першого робочого місця згодом. Також на підставі соціальної угоди компанія-забудовник сприятиме зміцненню матеріальної бази навчальних закладів. Так, Черкаський професійний ліцей отримає новеньку морозильну камеру на кухню, плити в гуртожиток, комплект меблів, а також сучасний мультимедійний проектор.
На думку генерального директора ТОВ «БК «Інтергал-Буд» Сергія Ткаченка, соціальні угоди гарантовано укомплектують будівельні майданчики високопрофесійними кадрами. І якщо завтрашні випускники –будівельники на певних тонкощах професії і не знатимуться, підкувати їх зможуть уже на місці.
За словами народного депутата Володимира Зубика, загальнодержавна програма доступного соціального житла дає можливість набути будівельній галузі європейських стандартів, за якими власники квартир отримують готове житло «під ключ».
– Аби в нашій країні будувалося якісне житло, потрібні висококваліфіковані кадри. Такі угоди дадуть змогу їх підготувати і не залучати дешеву робочу силу з-за кордону, – зауважує Володимир Володимирович.
* передвиборна агітація
реклама