реклама Делікат

Жителів нашого міста дуже цікавить подальша доля відомого Смілянського електромеханічного заводу, який зараз знову переживає не краще часи, пише «Сміла.ua».

2016-10-06-зав

Як ми писали ще 18 серпня, працівники Смілянського електромеханічного заводу вже тоді не могли потрапити на свої робочі місця. Охоронна фірма «Легіон» раптово «захопила» це підприємство, утримувала на території кількох охоронників, не пропускала на роботу ні працівників, ні директора заводу. Окрім цього представники «Легіону» не показували свої документи ні юристам, ні представникам поліції.

Міський голова Сергій Ананко повідомив, що нараз СЕМЗом займається Фонд гарантування вкладів.

Смілянський завод має заборгованість перед банком. Банк звернувся до Фонду гарантування вкладів. Тож Фонд виставив СЕМЗ на продаж.

Відомо, що перші торги не відбулися.

Міська влада не може втручатися у долю заводу, тому що це приватна власність.

Очільник міста розповів, що була ідея забрати завод і передати у державні власність, зокрема. Укрзалізниці. Але це не дозволили зробити.

Шкода, що місто втрачає крупного платника податків, а люди – свої робочі місця та довгоочікувану зарплату.

Нагадаємо, у серпні ми писали, що інтереси ТОВ «СЕМЗ» у процедурі банкрутства представляє адвокат Валентина Беніцька. Адвокат розповіла, що триває процедура розпорядження майном. Основний кредитор заводу – «СберБанк России». І саме російський банк підписав договір з охоронною фірмою «Легіон». Раніше охоронці не блокували діяльність заводу. Вони просто спостерігали за роботою. А з 18 серпня вони зачинили двері наглухо і нікого не пропускають на територію заводу.

На території СЕМЗу є майно і виробництво інших підприємств. Але їх теж не пропускають охоронники «Легіону».

Адвокат розцінює поведінку охоронців як рейдерське захоплення.

Цікаво, що РНБО України ухвалило рішення про націоналізацію «СберБанка России». Все майно і кошти цього банку повинні піти в дохід України. Але новоприбулі охоронці блокують цей процес.

На місце події виїхали представники поліції та журналісти Сміла.ТВ, представники громадськості.

Представники «Легіону» не надають документи та не розповідають про свої плани і наміри, не реагують на звернення влади.

Блокування роботи заводу і не допуск працівників загрожує великими збитками. Непокоїть і те, що можуть згоріти або зіпсуватися робочі прилади, що залишилися без фахового нагляду.

Наразі на «СЕМЗ» офіційно працює 362 особи. Тепер всі ці люди не отримують зарплату, мають заборгованість з виплати заробітної платні за останні пів року та ще й зараз не можуть працювати і виконати замовлення, яке могло б принести бажані кошти.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #1 Петрович 13.10.2022 02:00
На тих "легіонерів" теж можна найти управу, але відчувається, що існує вказівка все пустити на самоплив. Скоро хтось задешиво "прибарахлиться". Запасайтеся попкорном.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100