реклама Делікат

Субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, може призначатися на збільшену норму (понаднормову площу житла). Кому саме і в яких випадках – пояснює заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.

1_1986

Як розповідає Катерина Бінусова, до непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі та яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать особи, які не досягли повноліття та громадяни, які отримують:

*пенсію за віком, за вислугою років, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;

*державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

*державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

*тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Якщо субсидія вже призначена на соціальну норму житла – на понаднормову площу призначається за заявою з місяця звернення. Інформація про належність членів домогосподарства до вищезазначених категорій осіб зазначається в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

«Законодавством передбачено, що соціальна норма житла, в межах якої надається субсидія, становить 13,65 кв. метра на особу + 35,22 кв. метра на домогосподарство. Тобто, соціальна норма житла, з урахуванням якої призначається субсидія на одну особу становить 48,87 кв. метра, на домогосподарство, яке складається з двох осіб – 62,52 кв. метра, з трьох осіб – 76,17 кв. метра», – пояснює заступниця директора департаменту соціальної політики. – Понаднормова площа житла розраховується збільшенням соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків (але не більше фактичної) та відповідно становить: на одну особу – 63,53 кв. метра, на двох осіб – 81,27 кв. метра, на трьох осіб – 99 кв. метрів».

Катерина Бінусова наголошує, що призначення житлових субсидій на понаднормову площу житла переглядається.

Це відбувається у разі:

*зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку); *зміни складу сім’ї члена домогосподарства;

*працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.

Про такі зміни одержувач житлової субсидії зобов’язаний повідомити упродовж 30 календарних днів.

Сім’ям, яким субсидія в неопалювальний період надавалася на понаднормову площу житла, право збережено при автоматичному розрахунку субсидії на опалювальний період, тому додатково звертатися за її переоформленням не потрібно.

Також Катерина Бінусова нагадує, що згідно з Постановою Уряду №1041 від 16. 09. 2022 року з вересня по грудень нарахування житлових субсидій і пільг проводять органи соціального захисту населення, а виплачують органи Пенсійного фонду України.

Тому до кінця листопада містяни можуть приходити до громадської приймальні у департамент соцзахисту і оформляти субсидії у звичному режимі. Виплати вони будуть отримувати на свій банківський рахунок або через пошту. З грудня оформити житлову субсидію можна буде у сервісних центрах, місцевих ЦНАПах, громадах, через портал Пенсійного фонду чи застосунок «Дія».

Довідково:

Адреса департаменту соціальної політки:
бульв.Шевченка, 307.

Графік роботи:

понеділок-четвер – з 8.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
перерва – з 13.00 до 14.00
вихідні – субота, неділя.

Телефони громадської приймальні департаменту:

095 200 16 45
067 509 50 26
093 296 54 58

Постанова Уряду №1041 від 16. 09. 2022 року – за посиланням: https://bit.ly/3BIpjyp .

 Про це йдеться на сайті ЧМР.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100