Кошти на підтримку старенької карети швидкої допомоги Чехівський психоневрологічний інтернат отримав днями від благодійного фонду «Лицем до лиця». Автомобіль на службі вже 25 років, за цей час не знав жодного капітального ремонту. Хворих часто доводиться транспортувати не лише в центральну районну лікарню, а й за 80 км до обласної психіатричної лікарні. Спонсорів у будинку-інтернаті ніколи не було і, напевне, не буде, адже подібні заклади не гордість для держави, а її біль.
Тому благодійна допомога фонду стала для персоналу та й для його підопічних приємною несподіванкою. Виділені 10 тис грн. колектив вирішив витратити на придбання пального, на що держава теж не виділяє жодної копійки. Також від благодійників заклад отримав сучасні апарати для вимірювання тиску. За час активної роботи благодійного фонду «Лицем до лиця» на Черкащині сільським ФАПам, амбулаторіям уже роздано понад 850 тонометрів. А 46 населених пунктів отримали допомогу на ремонт та облаштування сільських медичних закладів.
– Вчасна і оперативна медична допомога психічно хворим людям так само важлива і необхідна, як і будь-кому іншому, – коментує заступник директора Чехівського психоневрологічного будинку-інтернату Олексій Щепак. – Я вже й не пам’ятаю, коли наш автопарк оновлювався. Зробити капремонт машини буде навіть дорожче, ніж придбати нову.
За словами директора цього закладу Ніни Ємець, каретою швидкої допомоги неодноразово доводилося транспортувати заготовлене сіно чи зібрані з городу овочі. Не раз машина й ламалася в дорозі. Та іншого виходу немає, як чекати манни з неба. Керівництво закладу все ж не втрачає надію, що знайдуться добрі люди й придбають простеньку, але нову карету швидкої суто для транспортування хворих.
Сьогодні в цьому медичному закладі перебуває на утриманні 222 психічнохворі. З них 54 пацієнти лежачі, за якими потрібен ретельний догляд. Сюди потрапляють переважно з діагнозом шизофренія. Часто в заклад переводять важкохворих прямо з дитячих інтернатів. Тому тут перебувають люди від 18 років і старше. Старожилові закладу цього року виповнилося 86 років. Переважно в будинку-інтернаті проходять лікування чоловіки, жінок тут усього 8. За хворими доглядають 156 працівників.
З медперсоналом закладу днями зустрівся кандидат у народні депутати Володимир Зубик. На зустрічі з колективом він зауважив, що ініціюватиме у Верховній Раді прийняття законів, спрямованих підтримувати соціальну сферу, а також розвиток медичної галузі на селі. На його думку, сільська медицина сьогодні перебуває у вкрай занедбаному стані. Та щоб зарадити цьому, слід у першу чергу підняти з колін село, залучивши туди серйозних інвесторів.
– Сільська медицина нині переживає важкі часи. Попри те, що люди усе більше відчувають потребу в допомозі, медична галузь усе менше фінансується. Те, що роками не робився ремонт приміщень тих же сільських амбулаторій чи ФАПів це півбіди. Серце болить за старих і немічних, яким медперсонал не може навіть тиску виміряти, бо немає чим, – наголошує Володимир Зубик. – Треба серйозно взятися за реорганізацію медицини і в першу чергу на селі. Зміни в цій галузі слід запроваджувати на рівні держави.
* передвиборна агітація
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису