Для людей, які через війну переїхали до Черкас, облаштовують тимчасовий прихисток. Під житло нині переобладнують будівлю, де раніше функціонувала дитяча поліклініка. Для безпечного й зручного проживання в ній проводять капітальний ремонт. Одночасно тут перебуватимуть близько 350 осіб.
Міський голова Анатолій Бондаренко, його заступниця Марина Гаркава та директор департаменту соціальної політики Євгеній Данченко ознайомилися із перебігом ремонтних робіт.
Нині в будівлі, яка перебуває на балансі департаменту соціальної політики, замінюють проводку та всі застарілі комунікації, облаштовують душові та санвузли, кімнати для приготування їжі, пральню. У всіх приміщеннях проводять оздоблювальні роботи.
– Від перших днів повномасштабного вторгнення росії ми в Черкасах приймаємо і розселяємо всіх вимушених переселенців. Зараз в нас є потреба в додаткових місцях для людей, які через бойові дії у рідних містах втратили все, – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко. – Тож ми й надалі напрацьовуватимемо рішення для допомоги внутрішньо переміщеним особам у цей складний час.
Як розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава, після відкриття в новому шелтері розселятимуть жінок із дітьми, одиноких літніх людей та людей із інвалідністю.
– У Черкаси приїздить багато людей із міст, де тривають бойові дії, велика кількість залишається тут. Усіх, хто звертався до Гуманітарного центру, ми розселяли в комунальних гуртожитках, у приміщеннях шкіл, але потреба в додаткових місцях лишається, – коментує Марина Олександрівна. – Орендувати житло можуть не всі, через це ми й ухвалили рішення про облаштування тимчасового прихистку для найбільш вразливих категорій. Бо коли приїжджає мама з двома дітками на руках, їй дуже важко адаптуватися на новому місці.
Перед заселенням всі кімнати повністю умеблюємо (встановимо в них ліжка, шафи, тумби, побутове обладнання).
– Плануємо, аби в прихистку працювали чергові, які слідкуватимуть за порядком, та фахівці, які піклуватимуться про психологічний стан людей, допомагатимуть їм адаптуватися в новому місті, – додає заступниця міського голови.
За її словами, фахівці вивчають досвід інших міст та законодавчу базу, аби напрацювати алгоритм заселення внутрішньо переміщених осіб у це тимчасове житло та визначити оптимальний період проживання.
Розміщенням вимушених переселенців опікуватимуться фахівці Черкаського міського центру соціальних служб.
Як розповіла його директорка Людмила Савранська, для формування переліку людей, яким надаватимуть тимчасовий прихисток, вивчають всю базу внутрішньо переміщених осіб, що прибули до Черкас.
Це перший об’єкт, який переобладнують під житло для вимушених переселенців, у планах міської влади – продовжити цю роботу.
Про це повідомляє пресслужба ЧМР.
реклама