У ДП «Уманський лісгосп» проведено позачергові навчання спеціалістів, які здійснюють відведення лісосік, щодо застосування нормативних документів з класифікації лісоматеріалів.
Навчання розпочали з теоретичної частини. Головний лісничий Анатолій Гусак звернув увагу присутніх на основні пункти діючих Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, приділивши особливу увагу на поділ дерев за категоріями технічної придатності при наявності на стовбурі різних вад, які можна ідентифікувати за зовнішніми ознаками. Анатолій Гусак наголосив, що у разі виникнення сумнівів через наявність внутрішніх гнилей і прихованих вад, необхідно проводити рубку модельних дерев з наступним їх розкряжуванням. Також з головним інженером Василем Котенком колективно обговорили діючі технічні умови на класифікацію лісоматеріалів, які розроблені з урахуванням вимог основних нормативних положень державних і європейських стандартів, та спеціальні технічні вимоги до заготовлених круглих лісоматеріалів, подальший їх поділ на класи якості.
Далі учасники навчання перейшли до практичної частини, що відбулася в лісових масивах Собківського лісництва. На ділянках, відведених у рубку, працівники обстежували як натурне оформлення, так і якість проведеної таксації. Одна із таких ділянок відведена під рубку головного користування на 2024 рік та знаходиться на горбистому рельєфі. Сформоване там насадження має велику кількість нахилених стовбурів, що дає значну розбіжність в замірах висоти в різних місцях ділянки та викликає певні труднощі із встановленням розрядів висот. Також одним із поставлених завдань було визначення категорії придатності дерев, які, через вегетативне походження, мали ледь помітну кореневу гниль та дупла.
Тож добре попрактикувавшись під наглядом головних спеціалістів ДП «Уманський лісгосп», всі присутні закріпили та вдосконалили свої вміння і знання з таксації лісосік та подальшої класифікації отриманих лісоматеріалів.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
реклама