На клумбі жительки села Геронимівка Галини Гуняги в декоративному квітучому кущі, який називається перстач, виросли опеньки. Такого раніше не було, про це господиня розповіла Суспільному Черкаси.
Як впливає грибниця на рослину і чи потрібно позбуватися грибів у квітнику, Суспільне поцікавилося в заступниці начальника управління фітосанітарної безпеки — начальниці відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віри Харькової.
Як розповіла пані Віра, їстівні гриби, наприклад, опеньки, які виросли на подвір'ї, зокрема, у квітнику, не зашкодять людині чи рослинам.
"Грибниця віддає мінерали та інші поживні речовини декоративним рослинам. Гриби та рослини перебувають у симбіозі, тобто одне одному допомагають у живленні. Сплетіння грибниці та коренів (мікориза) не завжди буває. А якщо і буває, то вони одне одному допомагають і можуть вживатися", — пояснила заступниця начальника управління фітосанітарної безпеки.
За словами Віри Харькової, позбутися грибів і грибниці можна.
"Для цього треба зрізати гриби. Якщо вони їстівні, то їх можна вживати в їжу. А для того, аби грибниця всохла, її можна обробити блідим розчином марганцівки, полити ним ґрунт. Можна обробити ґрунт біопрепаратом. Або сульфатом заліза з розрахунку 0.1 грама на літр води. Наступного року грибів на тому місці не буде", — прокоментувала представниця Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Не завжди рослина дає можливість грибові вирости там, де він хоче. Гриби виростають тоді, коли теплий і зволожений ґрунт. Але проростають там, де рослина їм дозволяє це зробити. Якщо це в саду чи на подвір'ї, то гриби не зашкодять. Інша справа, якщо це сталося в кімнаті, розповіла Віра Харькова.
"У вазонах від перезволоження ґрунту також можуть вирости гриби. Вони також можуть бути їстівні, але на поверхні можуть бути отруйні речовини. Тоді це впливатиме на людину як алерген, особливо у маленькому приміщенні. Боротьба із цим така ж, як і з грибами, що виростають у клумбі. Ще можна обробити мідним купоросом із розрахунку три грами на літр води, тобто тривідсотковий розчин мідного купоросу. Ним побризкати ґрунт, після того, як зрізали гриби. Рослині через це нічого не буде. Навпаки вона отримає мікроелементи", — пояснила Віра Харькова.
За її словами, аби позбутися грибниці, обробляти ґрунт у квітнику чи у вазоні потрібно один раз.
реклама