реклама Делікат

700 рятувальників з Черкащини відпрацювали навички роботи на мобільному тренажері, який передали з Німеччини. Таке тренування газодимозахисників максимально наближене до реальних умов, розповів начальник сектору Інституту державного управління цивільного захисту Юрій Луценко, пише Суспільне.

3de09320d39f310b

Ця пожежа – імітація із використанням жіночих та дитячих криків для загострення емоцій рятувальника. Натомість піт та втома у рятувальників – справжні.

"Немає освітлення, дим, доводиться пролазити крізь невеличкі отвори, подавати балон спочатку і рухатися далі самому. Дуже незручно, плюс звукові ефекти, світлові ефекти", – розповів водій-рятувальник Іван Дудченко.

Тренування відбувалися на рухомій драбині, велотренажері та біговій доріжці. Все для того, аби протягом десяти хвилин додатково виснажити рятувальника перед входом до димової камери та визначити його фізичний стан, пояснив науковий співробітник Інституту державного управління цивільного захисту Віталій Свірський:

"Він свою перевіряє витривалість, тому що це навантаження на серце, змінюється серцебиття, бо він в апараті дихає, це зовсім інше навантаження. Люди себе бачать і визначаємо на якому вони рівні".

152d7b6d629bb13a

Науковий співробітник Дмитро Хроменков контролював стан рятувальника під час випробування:

"Є датчики, які встановлюють в область під серцем, і вони показують його серцебиття. Ми ж за цим спостерігаємо".

Теплокамера наближена до реальних умов, які є під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Саме в таких умовах тренувався курсант Інституту пожежної безпеки Олександр Левшин.

"Це дуже незвично, вона цікава, бо в ній багато чого закладено, бо ви чуєте вибухи та вигуки відбуваються. Також там штучний дим", — розповів курсант.

Тренувальні бокси з Німеччини передали для Маріуполя, і, попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну, встигли вивезти, розповів начальник сектору Інституту держуправління цивільного захисту Юрій Луценко.

9e4eaba5e6658c5b

"Західна та Центральна Україна проходить навчання газодимозахисників у цих контейнерах. Унікальність у тому, що він (контейнер — ред.) мобільний, що ми з одного регіону перевезли в другий, третій і так далі. Це вперше черкаські рятувальники тренуються на такому мобільно-пересувному комплексі", — пояснив Юрій Луценко.

За словами начальника, цей мобільний тренажер переїде до Кропивницького та Полтави.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100