Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко та заступниця голови Марина Гаркава привітали колектив департаменту соціальної політики з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери України. Його відзначають у першу неділю листопада. З цієї нагоди фахівців соціальної галузі міста нагородили міськими та обласними відзнаками.

11111111111_3

Департамент соціальної політики – найчисельніший підрозділ Черкаської міської ради, в якому працюють 170 фахівців. Вони надають жителям Черкас 136 видів послуг соціальної сфери. А кожен третій містянин звертається сюди за отриманням соціальних пільг, субсидій чи допомог.

«Соціальні працівники – це люди, для яких немає чужого болю та чужих проблем, люди, які завжди вислухають і допоможуть тим, хто цього найбільше потребує, – сказав під час урочистостей Черкаський міський голова. – З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну соціальні працівники нашого міста стали надійною опорою для тисяч сімей, які через війну покинули рідні домівки та приїхали до Черкас… І вже тут у будь-який час доби їх зустрічали фахівці департаменту соціальної політики, допомагали із продуктами, ліками, речами, засобами гігієни та з поселенням. Водночас ви докладаєте колосальних зусиль і для підтримки родин наших захисників та захисниць, турбуєтесь про людей у найтяжчі хвилини життя, дбаєте, аби вони ніколи не почувалися самотніми, безпорадними чи зневірилися».

«Велике спасибі за те, що ви тримаєте соціальний фронт нашого міста, – звернулася до працівників департаменту соціальної політики заступниця міського голови Черкас, куратор галузі Марина Гаркава. – Надзвичайно багато викликів у вашу роботу внесла війна: внутрішньо переміщені особи, родини загиблих, відкриття нових напрямків у  роботі. І при цьому саме ваш колектив стоїть в обороні та обслуговуванні всіх категорійних людей нашого міста, тож дякую вам за професіоналізм, підтримку, розуміння. Адже соціальний працівник – це не професія, а покликання людини, яка має велике серце, співчуття, оскільки щодня бачить людський біль і проблеми. Це надзвичайно складна робота, тому я зичу вам терпіння, натхнення,особистих гараздів, перемоги нашій Україні та якомога більше успішних, здорових, забезпечених людей.  Дякую міському голові Черкас Анатолію Бондаренку, із ініціативи та за підтримки якого реалізуються бюджетні та соціальні програми у місті».

З перших днів повномасштабного вторгнення саме департамент соціальної політики став тиловим соціальним фронтом, який першим зіткнувся і прийняв усі виклики війни.

«Фахівці департаменту цілодобово чергували в Гуманітарному центрі ЧМР, надаючи внутрішньо переміщеним особам першу допомогу: продукти, ліки, одяг, засоби гігієни та поселення, – розповідає директор департаменту соціальної політки Євгеній Данченко. – Без вихідних у режимі нон-стоп приймали заяви на оформлення довідок та допомог від внутрішньо переміщених осіб. Щодня в перші місяці війни завдяки титанічній праці вдавалося прийняти до 1500 переселенців і на сьогодні видати 24 500 довідок внутрішньо переміщеним особам. Завдяки успішній реалізації працівниками департаменту програми «Прихисток» у Черкасах змогли знайти безкоштовне тимчасове житло 2 374 переселенці».

Як інформує керівництво департаменту, за ініціативи міської влади та підтримки депутатського комплексу дію міської соціальної програми «Турбота» було поширено на Захисників і Захисниць України, які пішли боротися за волю й незалежність нашої країни 24 лютого. Відтак:

*збільшено розмір щомісячної стипендії членам сімей загиблих та зниклих безвісти з 4 до 6 тис гривень кожному члену сім’ї загиблого/зниклого безвісти захисника;

*виплачується щорічна грошова допомога на оздоровлення в розмірі 5 тис гривень кожному члену сім’ї загиблого/зниклого безвісти захисника;

*запроваджено виплату щорічної грошової допомоги сім’ям загиблих/зниклих безвісти захисників до Дня знань сім’ям, в яких виховуються діти шкільного віку, в розмірі 6500 гривень на кожну дитину шкільного віку;

*здійснюється безоплатне харчування дітей - членів сімей загиблих захисників у дошкільних навчальних закладах;

*забезпечується відпочинок дітей з сімей загиблих/зниклих безвісти захисників у закладах оздоровлення та відпочинку.

Для підтримки добровольчих формувань на території міста Черкаси:

*виплачена одноразова грошова допомога членам добровольчих формувань територіальної громади в розмірі 15 тис гривень кожному;

*виплачена грошова допомога членам окремих добровольчих формувань територіальної громади, які виконують бойові задачі, в розмірі 30 тис гривень кожному.

Аби підтримати у воєнний час найбільш незахищені категорії населення запроваджено видачу продуктових наборів жителям міста з числа малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, одиноким матерям, особам з інвалідністю.

Для забезпечення тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які в умовах воєнного стану змушені покинути домівки, завершується капітальний ремонт 4-поверхової будівлі, де зможуть розмістити до 350 внутрішньо переміщених осіб.

За результатами роботи проектної групи з питань інтеграції та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в місті Черкаси департаменту соціальної політики наше місто отримало гуманітарну допомогу на суму понад 7 мільйонів гривень від міжнародних благодійних організацій та фондів. Частина цієї допомоги піде на облаштування шелтеру для внутрішньо переміщених осіб.

Окремі слова подяки працівникам структурних підрозділів департаменту соціальної політики: Територіальному центру соціальних послуг, Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «ЖАГА Життя» та Черкаському міському центру соціальних служб, які з початком війни не лише не призупинили свою роботу, а й поширили свої послуги на внутрішньо переміщених осіб.

У цьому році в Черкасах запрацювало перше у місті цілодобове відділення тимчасового перебування людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Цей важливий соціальний проєкт зініціювали працівники Територіального центру надання соціальних послуг. За підтримки міської влади та депутатського корпусу в ньому зробили ремонт, оформили інтер’єр, купили спеціалізовані ліжка та меблі. Поява такого відділення важлива для нашого міста, особливо в цей складний для України час. Тепер тут можуть перебувати й вразливі категорії населення із постраждалих у війні регіонів.

Пресслужба Черкаської міськради

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100