Гарячі номера телефонів

Після конструктивних консультацій, які пройшли минулого тижня за участі представників Офісу Президента, Міністерства оборони і Генерального штабу ЗСУ, експерти Національної спілки журналістів України, Академії української преси та ГО «Інформаційна безпека», враховуючи практичний досвід медіадіяльності, направили військово-політичному керівництву України низку пропозицій, пише nsju.org

Представники журналістської спільноти зазначають, що питання висвітлення бойових дій та успіхів Збройних сил України є справді дуже складним та багатокомпонентним. Водночас, не варто забувати, що інформаційний фронт російсько-української війни є важливим. Сотні українських та іноземних журналістів щоденно ризикують своїм життям, аби надати світовій спільноті об’єктивну інформацію про війну в Україні. Тим самим вони допомагають боротися із потужною російською пропагандою, яка доповнює воєнний арсенал країни-окупанта.

oos_4-2

Безумовно, дії журналістів, які працюють на території України, не повинні суперечити нормам безпеки, які диктуються воєнним станом. Саме для цього було запущено процес акредитації журналістів з боку Збройних сил України. Але за місяці тривалої співпраці військових та журналістів стало зрозумілим, що деякі процеси потребують оновлення.

Тож представники журналістських організацій надали Міністерству оборони України, Генеральному штабу ЗСУ та раднику Керівника Офісу Президента України Михайлові Подоляку такі пропозиції:

1. Скоротити термін розгляду заявок на акредитацію (до 7 робочих днів).

2. Спросити механізм доступу на деокуповані території без супроводу пресофіцерів для всіх акредитованих журналістів через тиждень після звільнення територій, за умови дотримання правил безпеки.

3. Розробити механізм роботи на першій лінії фронту (у т. ч. за умови присутності пресофіцера).

4. Розробити уніфіковану процедуру акредитації для роботи в областях. Або повністю припинити практику «місцевої» акредитації, оскільки вона дублює акредитацію від ЗСУ.

5. Поновити акредитацію всім медійникам, які висвітлювали події в Херсоні.

6. Сприяти роботі журналістів місцевих ЗМІ на деокупованих територіях.

У свою чергу, журналістські організації готові надати підтримку у розробці та практичній реалізації усіх вищезазначених положень.

Інформаційна служба НСЖУ

Журналісти в зоні ООС. Фото з фейсбук-сторінки Ганни Маляр

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100