Виконавчий комітет погодив проект програми про компенсацію з міського бюджету вартості придбаних мешканцями генераторів. Альтернативні джерела безперебійного живлення мають забезпечити теплопостачання будинків у випадку надзвичайних ситуацій, пов’язаних із плановими та аварійними відключеннями електроенергії. Для цього в бюджеті міста передбачають 10 мільйонів гривень. Тепер – слово за депутатами на сесії міської ради.
У Черкасах майже 100 будинків, які технологічно чи конструктивно не можуть бути забезпечені теплопостачанням під час відключення електроенергії. Це будинки з індивідуальними тепловими пунктами (ІТП), де немає можливості відновити елеваторний вузол та будинки вище 10 поверхів.
Для збереження теплопостачання їм потрібні генератори чи інше безперебійне джерело живлення, яке забезпечує роботу насосів при відсутності електроенергії.
Аби підтримати людей, уникнути пошкодження системи опалення і забезпечити збереження житлового фонду, міська влада прийняла рішення компенсувати вартість придбання цих генераторів.
Про це йдеться у проекті рішення міської ради «Про затвердження міської цільової програми сприяння співвласникам багатоквартирних будинків в підготовці житлового фонду до опалювального сезону в умовах воєнного стану на 2022-2023 роки». Програма, зокрема, пропонує затвердити примірний договір про відшкодування вартості безперебійних джерел живлення.
«Ми провели кілька нарад із представниками управителів цих будинків та головами ОСББ, де пояснили процедуру отримання компенсації, – розповідає в.о.директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Отрешко. – Для цього із представником теплопостачальної організації складається акт про необхідну потужність генератора. Потім мешканці шукають, купують, встановлюють генератор, який працює і забезпечує подачу тепла. Складають про це акт із тим самим представником теплопостачальної організації. Затим звертаються в департамент житлово-комунального комплексу, надають підтверджуючі документи. На підставі цього ми в межах виділених коштів, але не більше суми, яку визначає програма підтримки, зможемо компенсувати з міського бюджету витрати людей».
За словами Сергія Отрешка, департамент житлово-комунального комплексу вже подав відповідні пропозиції про виділення коштів на розгляд сесії міської ради сьогодні, 22 грудня. Якщо депутати затвердять цю програму, то з нового року містяни зможуть звертатися в департамент за отриманням компенсації.
Пресслужба Черкаської міськради
реклама